Bergamo je veľmi krásne mesto, ktoré sa naozaj oplatí vidieť najmä pre jeho historické pamiatky a tiež neďaleko sa nachádza nemenej krásne mestečko s názvom Como.

bergamo fotografia
Foto od Dimitris Graffin

Zaobstarajte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do mesta Bergamo len za cenu 25€! Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo hodiny a pol.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 25.3. – 1.4.2019. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niečo o Bergame:

– Bergamo je menšie mestečko a pokojne si ho prejdete aj peši. Sú tam krásne uličky, kde nájdete výborné reštaurácie i kaviarne.

– Staré námestie Piazza Vecchia stojí za pozretie a takisto budovy ako Palazzo Nuovo alebo bazilika Basilica di Santa Maria Maggiore a ďalšia historické budovy.

bergamo fotografia
Foto od Dimitris Graffin

– A čo viac, toto mesto sa nachádza veľmi blízko ďalšieho nádherného mesta, a to Milána. Čiže aj toto svetové mesto budete mať na dosah.

– Okrem historickej časti nájdete aj modernejšiu časť Dolné mesto, kde zas okúsite trochu inú atmosféru.

– Skvelý nočný aj denný život, úzke uličky, malé obchodíky, kaviarne a iné priestory dodávajú mestu jedinečnosť a častokrát budete mať pocit, akoby ste boli vo filme.

bergamo fotografia
Foto od susivinh

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak máte v pláne navštíviť aj mesta ako Rím či Miláno, máte k dispozícii našich sprievodcov. Nájdete tam rady a tipy o ubytovaní, jedle i pamiatkách mesta Rím, všetko nájdete tu. V prípade, že chcete zájsť aj do neďalekého mesta Miláno, rôzne užitočné informácie sa dočítate na tomto odkaze. 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.