Bergamo je veľmi krásne mesto, ktoré sa naozaj oplatí vidieť najmä pre jeho historické pamiatky a tiež neďaleko sa nachádza nemenej krásne mestečko s názvom Como.

bergamo fotografia
Foto od Dimitris Graffin

Zaobstarajte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do mesta Bergamo len za cenu 25€! Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo hodiny a pol.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 25.3. – 1.4.2019. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niečo o Bergame:

– Bergamo je menšie mestečko a pokojne si ho prejdete aj peši. Sú tam krásne uličky, kde nájdete výborné reštaurácie i kaviarne.

– Staré námestie Piazza Vecchia stojí za pozretie a takisto budovy ako Palazzo Nuovo alebo bazilika Basilica di Santa Maria Maggiore a ďalšia historické budovy.

bergamo fotografia
Foto od Dimitris Graffin

– A čo viac, toto mesto sa nachádza veľmi blízko ďalšieho nádherného mesta, a to Milána. Čiže aj toto svetové mesto budete mať na dosah.

– Okrem historickej časti nájdete aj modernejšiu časť Dolné mesto, kde zas okúsite trochu inú atmosféru.

– Skvelý nočný aj denný život, úzke uličky, malé obchodíky, kaviarne a iné priestory dodávajú mestu jedinečnosť a častokrát budete mať pocit, akoby ste boli vo filme.

bergamo fotografia
Foto od susivinh

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak máte v pláne navštíviť aj mesta ako Rím či Miláno, máte k dispozícii našich sprievodcov. Nájdete tam rady a tipy o ubytovaní, jedle i pamiatkách mesta Rím, všetko nájdete tu. V prípade, že chcete zájsť aj do neďalekého mesta Miláno, rôzne užitočné informácie sa dočítate na tomto odkaze. 

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť