Ak si chcete vyraziť pred Vianocami do tohto nemeckého mesta a zažiť výbornú vianočnú atmosféru tamojších trhov, tak neváhajte. Letenky dlho za takúto cenu nebudú dostupné.

berlin christmas fotografia
Foto od Jorge Franganillo

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky z poľského Krakova do mesta Berlín len za cenu 17€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 12.12. – 16.12.2018. Viac termínov na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo zimný Berlín?

– Berlín je považovaný za mesto umenia. Kamkoľvek sa vyberiete, uvidíte umenie, ktoré stojí za to. Stačí, že sa prejdete po ulici a na každom kroku natrafíte či už na nejakého hudobníka, alebo 3D kresby.

– Veľmi bohatá nočná zábava a výborné nočné kluby. Týmto je toto mesto takisto veľmi dobre známe. Mladým ľuďom praje a nudiť sa tam určite nebudú.

berlin christmas fotografia
Foto od hans-jürgen2013

– Pozrite si Berlínsky dóm, ide o majestátnu katedrálu stojacu na atraktívnom mieste. Pochovávali tam pruských kráľov. Monumentalitu katedrály potvrdzuje tiež 270-schodový výstup do medenej veže dómu. Budete mať odtiaľ neuveriteľný výhľad na mesto.

– V Berlíne nájdete niekoľko vianočných trhov, ktoré určite stoja za vašu návštevu. Zažijete tam jedinečnú atmosféru.

berlin christmas fotografia
Foto od Jorge Franganillo

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Ďalšie tipy pred návštevou Berlína:

Ak sa chystáte navštíviť toto mesto a chcete si prečítať viac užitočných rád a tipov, určite si pozrite nášho sprievodcu. Dočítate sa tam všetko – čo navštíviť, kde sa ubytovať, čo určite vidieť alebo čo jednoznačne ochutnať. To všetko nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.