Betty White je legenda sama o sebe. Získala si srdcia ľudí po celom svete pre svoju povznášajúcu osobnosť, ale je známa aj tým, že je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov  za najdlhšiu televíznu kariéru ženskej zabávačky.

Vo filmovom a zábavnom priemysle funguje táto herečka už neuveriteľných 80 rokov! Betty sa narodila 17. januára 1922, teda do krásnych okrúhlych 100. narodenín jej chýbajú už len dva roky. To tiež znamená napríklad to, že je staršia ako farebná televízia, penicilín a mnoho iného. Čo všetko bolo vynájdené až počas života tejto dámy sa dozviete nižšie.

Penicilín bol vynájdený v roku 1928:

Krájaný chlieb začali predávať v roku 1928:

Lepiaca páska bola vynájdená v roku 1929:

Farebnú televíziu si ľudia užívajú len od roku 1951:

Masívny predaj piva v plechovke začal v roku 1935:

K objavu jadrového štiepenia došlo v roku 1938:

Pred rokom 1929 ľudia mrazené jedlo nepoznali:

Semafory začali fungovať v roku 1923:

Žuvačky uzreli svetlo sveta v roku 1928:

Trampolínu ľudia poznajú od roku 1936:

Guľôčkové pero vynašli v roku 1924:

Droga LSD – rok 1938:

Barbie sa vynašli v roku 1959:

V roku 1965 bola vytvorená prvá sieť WAN a o štyri roky neskôr bola úspešne odoslaná prvá internetová správa medzi UCLA a Stanfordským výskumným ústavom:

Rubikova kocka – rok 1974:

Ohrievať jedlo v mikrovlnke si môžu ľudia od roku 1947:

 

 

 

Zdroj

foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.