Neuveriteľný príbeh sa odohral v Brazílii. Chlapíka, ktorý bol celých desať rokov bezdomovcom, nedávno ostrihali a nik netušil čo to spôsobí. A určite to netušil ani on sám. Fotografia premeny chlapíka menom João Coelho Guimarães sa veľmi rýchlo rozšírila po svete až dorazila k jeho rodine.

Foto od Instagram

João sa odcudzil rodine pred desiatimi rokmi. Jeho mama a sestra ho po toľkých rokov objavili vďaka fotografii, ktorá sa rozšírila po internete. Na sociálnych sieťach sa šírila expresne rýchlo, a tak nebol problém všimnúť si ju. Rodina sa vyjadrila, že chlapík sa jedného dňa stratil a oni netušili čo sa s ním stalo. Odvtedy žil na ulici a zbieral plechovky, aby prežil. Život sa mu teraz opäť zmenil potom, čo mu miestny podnikateľ ponúkol svoju pomoc.

Alessandro Lobo vlastní obchod s pánskou módou a holičstvo. Opýtal sa bezdomovca či nie je hladný a nechce niečo zjesť. Chlapík však odmietol jedlo, no opýtal sa Alessandra či nemá žiletku, ktorou by si upravil fúzy. „Rozhodli sme sa teda, že sa o neho postaráme v našom holičstve,“ povedal. Okrem úpravy fúzov, vlasov a brady mu majiteľ holičstva daroval košele, nohavice, sako a tiež nové topánky. Alessandro zdieľal premenu bezdomovca práve preto, aby inšpiroval ďalších podnikateľov k pomoci chudobným.

Foto od Instagram

Nečudo, že sa príspevok stal virálnym a aj vďaka tomuto podnikateľovi objavila rodina svojho dlho strateného člena. Alessandro sa vyjadril, že bezdomovec je veľmi plachý a aj málo zhovorčivý, no po zmene bolo badať na jeho tvári uspokojivý výraz. Nuž a hneď potom, čo rodina videla tento príspevok na sociálnych sieťach, okamžite za ním vycestovali. „Videli fotografiu, kontaktovali ma a keďže nemá telefón ani domov, pôjdeme ho spolu pohľadať do ulíc. Je čas Vianoc a našim zámerom bolo ukázať, že aj s málom dokážeme niekomu zmeniť život,“ uzavrel podnikateľ.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.