Zväčša píšeme o lojalite psov, ale dnešný príbeh je dôkazom toho, že lojálni dokážu byť aj ľudia. V mexickej Tijuane objavili 65-ročnú bezdomovkyňu, ktorá sa pred dažďom skrývala vo vreci na odpadky a nebola tam sama. Spoločnosť jej robilo 6 psov. Luz Maria Olmedo Beltran známa ako Chole žije na ulici už 8 rokov.

Napriek tomu, že má ťažký život, dokáže sa postarať ešte o 6 hladných krkov. Tvrdí, že jej poskytujú teplo, ochranu a lásku. Šokujúce fotografie tejto ženy so psíkami zlomilo srdce mnohým ľuďom nielen kvôli podmienkam, v akých žijú, ale aj kvôli tomu, že je to jasným príkladom toho, že tí, ktorí majú najmenej, vedia byť tým najlepším príkladom bezpodmienečnej lásky.

Policajti sa potom, čo ju objavili, snažili presvedčiť, aby prijala ich pomoc a išla do útulku. Chole sa však rozplakala a pomoc odmietla, pretože si nevie predstaviť, že by musela opustiť svojich štvornohých kamarátov. Keďže zvieratá by tam s ňou nepustili, tak žena sa rozhodla zostať radšej na ulici. „Nechcem odtiaľ ísť, nepotrebujem pomoc, je mi tu dobre,“ povedala policajtom.

Policajti však nechceli nechať Chole bez pomoci a podarilo sa im ju napokon presvedčiť, aby si našla na noc nocľah spolu so psami. Na druhý deň však bola opäť na ulici. Keď sa tento príbeh stal virálnym, tak žena menom Alejandra Cordova Castro sa rozhodla bezdomovkyni pomôcť. Poskytla jej jedlo, lieky, vodu, deky a podobne. Ženu to veľa nestálo, no pre Chole to znamenalo veľmi veľa.

Alejandra zdieľala na facebooku svoju pomoc nie preto, aby si získala pozornosť, ale preto, aby povzbudila ďalších ľudí k pomoci iným. Chole bola z tejto pomoci taká hotová a vďačná až sa rozplakala. Život bezdomovkyne sa predsa len zlepšil, pretože aktuálne žije síce v skromnom útulku, ale má pri sebe svojich psov a aspoň akú takú strechu nad hlavou.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.