Biblia je najviac kradnutou knihou na svete

1

Ježiš v skutočnosti nikdy nepovedal, že vytvára „nový smer“ alebo „náboženstvo“ iba, že reformuje judaizmus

2

Svedkovia Jehovovi neoslavujú narodeniny pretože jedine 2 prípady v Biblií, kedy niekto oslavoval narodeniny, skončili vraždou.

 

Čína je najvačším dodávateľom biblií.

V roku 2011 sa vytlačilo 25 miliónov kusov Biblie a 208 miliónov katalógov IKEA

 

Biblia je preložená do 2454 jazykov.

 

Judáš zapredal Ježiša za vtedajší 4 mesačný plat pracujúceho muža.

7

V Severnej Kórei je vlastnenie Biblie , pozeranie filmov z Južnej Korei a šírenie pornografie trestané smrťou..

 

Menelk II vládca Etiópie zvykol zjesť pár stránok Biblie keď sa necítil dobre.

V Biblií sa nenachádza žiaden opis Ježišovej fyzickej postavy.

12% Američanov si myslí že Jana Z Arku bola žena Noeho z Biblického príbehu

11

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

4 KOMENTÁRE

 1. Pôvod vianočných zvykov
  Oslava Ježišovho narodenia: „Raní kresťania neoslavovali NARODENINY! [Ježišovo] narodenie, lebo oslavu akýchkoľvek narodenín považovali za pohanský zvyk.“ (The World Book Encyclopedia)
  Slávenie 25. decembra: „Zvyky spojené s vítaním znovu sa rodiaceho slnka boli v tradícii európskych národov natoľko zakorenené, že vo štvrtom storočí cirkev presunula výročný deň narodenia Ježiša Krista na 25. december, ktorý bol dovtedy oslavovaný ako deň renesancie slnka.“ (Rok vo zvykoch nášho ľudu)
  Dávanie darčekov a hodovanie: V Encyklopédii ľudovej kultúry Slovenska sa píše: „Pri oslavách na počesť boha Saturna (od 17. do 24. decembra) sa ľudia vzájomne obdarúvali sviečkami a žartovnými darčekmi.“ Podľa ďalšej encyklopédie „vianočné hodovanie s podávaním obradových a sviatočných jedál má svoj pôvod v predkresťanskom období, keď sa v tomto termíne slávil sviatok zimného slnovratu“. (Tradičná ľudová kultúra Slovenska slovom a obrazom)
  Vianočný stromček: „Už v starom Egypte, Babylónii i v Ríme sa oslavy zimného slnovratu spájali s používaním zelenej vetvičky alebo stromčeka — symbolu prebúdzajúceho sa života.“ (Veľká kniha slovenských Vianoc)
  Imelo a zeleň: Z Encyklopedie slovanských bohů a mýtů sa dozvedáme, že imelo „zohrávalo úlohu v slávnostiach zimného slnovratu, odkiaľ prešlo do symboliky vianočných sviatkov“. V Encyklopédii ľudovej kultúry Slovenska sa píše, že „symboliku zelene [kresťanstvo] prevzalo z predkresťanskej tradície“.
  Koledy: „Obradná obchôdzka“ s koledami má korene „v predkresťanských obradoch novoročia“. (Tradičná ľudová kultúra Slovenska slovom a obrazom)

 2. Ježiš prišiel postaviť novú Cirkev keď povedal Šimonovi (neskôr apoštolovi Petrovi) ,,A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.“ Mt 16, 18

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.