27 rokov, takto dlho bol niekdajší najbohatší muž sveta so svojou manželkou Melindou. Spájalo ich viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nielenže vychovali tri, dnes už plnoleté deti. Ale viedli aj charitu, ktorá sa svojou  činnosťou zaslúžila o mnoho zlepšení predovšetkým v krajinách tretieho sveta.

Bill a Melinda Gates

 

Už neveríme, že spolu môžeme ďalej rásť ako pár.

Takto znelo oficiálne stanovisko známeho páru, ktorý sa venoval aj boji proti infekčným chorobám a podpore vakcinácie.

Takto sa zoznámili

Melinda nastúpila do Billovej spoločnosti ako produktový manažér v 90-tych rokoch. Zoznámili sa počas pracovnej večere a chodili spolu 7 rokov než sa rozhodli vziať.  Pre Billa to bola otázka, kedy si nebol istý či dokáže skĺbiť život v manželstve so svojím plánom vybudovať z Microsoftu výnimočnú firmu. Dokonca si na tabuľu spísal pre a proti .

Zosobášili sa v roku 1994 na Havaji a splodili troch potomkov. Zaujímavosťou je, že ani jedno dieťa nezdedí majetok v plnej výške . Bill aj Melinda sa rozhodli, že polovicu majetku venujú charite a svojim deťom dajú každému po 10 miliónoch aj ked ich celková čistá hodnota majetku presahuje 80 miliárd dolárov.

Zopár rýchlych zaujímavosti o Billovi Gatesovi

  • Život Billa Gatesa a jeho každodenný život je rozdelený a naplánovaný do presných minútových intervalov – podobne ako to majú prezidenti
  • Narozdiel od Warrena Buffeta žil Bill so svojou ženou v luxusnom sídle za ktoré platil daň takmer 1 milión dolárov ročne.
  • Charita Billa a Melindy je zároveň najvačšia súkromne vlastnená charita vôbec s majetkom (dotáciami) viac ako 43 miliárd dolárov
  • Súčasťou ich charity je aj priniesť čistú a pitnú vodu všade tam, kde je o ňu núdza. Za týmto účelom napríklad predstavili prístroj, ktorí robí z exkrementov piteľnú vodu.
  • Aj keď sú Billove predpovede často pravdivé v niektorých sa aj mýlil. Napríklad v roku 2004 vyhlásil, že už nebude existovať SPAM na internete
  • Aj napriek svojej charitativnej činnosti bol Bill viackrát terčom žalôb kvôi svojim biznisovým praktikám . Išlo napríklad o monopolitné správanie v 90-tych rokoch kedy užívatelia nemohli „len tak“ odinštalovať interenet explorer alebo využívať software, ktorí bol pre Microsfot konkurencia.

 

Foto: wikimedia

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.