Milionári sú známi svojou láskou k jachtám. Niektorí za tento dopravný prostriedok dokážu zaplatiť také peniaze, z akých sa vám zatočí hlava. Najnovšie pribudol na zoznam majiteľov jácht aj Bill Gates, ktorý za tú svoju zaplatil 645 miliónov dolárov.

Nie je to však obyčajná jachta, ale maximálne ekologická, pretože je poháňaná kvapalným vodíkom a neprodukuje do vody ani ovzdušia žiadne škodliviny. Dokáže prejsť až 6 500 kilometrov, kým je potrebné opäť doplniť nádrže. Bill je známy tým, že veľa času trávi na mori a na jachtách, avšak toto je prvá, ktorú aj sám vlastní, resp. bude čoskoro vlastniť. Koncept futuristickej superjachty bol vyvinutý holandskou agentúrou pre dizajn a technológie Sinot. Exteriér AQUA bol inšpirovaný oceánskymi vlnami – nárast energie vyvolaný vetrom a prúdmi, zosilnený gravitačnými silami, ktoré ovládajú prílivy oceánu.

Čo sa týka vnútorného priestoru, tak ten obsahuje bazén, wellness centrum, posilňovňu, hydromasážne centrum a tiež priestor na jogu. Počas monackej jachtárskej výstavy v roku 2019 dizajnér Sander Sinot poznamenal, že pri vývoji Aqua sa inšpirovali životným štýlom náročného majiteľa. AQUA jachta je navrhnutá tak, aby dokázala hostiť 14 hostí a 31 členov posádky. K dispozícii sú 4 kajuty pre hostí, 2 VIP kajuty v japonskom štýle, 1 pavilón pre majiteľa, 14 kabín s dvoma posádkami, 2 kabíny pre dôstojníkov a 1 kapitánska kabína.

Teraz si už len vychutnajte pohľad na luxusnú superjachtu:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.