Moscow fotografia
Foto od Andrey Belenko

Bohatí obyvatelia Moskvy si údajne opakovane najímajú “ambulančné taxíky“ aby si poradili s obrovskými zápchami.

Tieto autá, ktoré pripomínajú sanitku a so svojimi majákmi ľahko prekĺznu mestskou dopravou, nájdete v ponuke na internete a môžu vás stáť až 200€ na hodinu. Podľa National Post už tieto vozidlá podrobne sleduje polícia.

Jeden dôveryhodný právny zdroj informoval noviny Izvestiya o tom, že jedno takého auto už zadržané bolo. „Počas hliadky sme zastavili jednu sanitku, ktorá porušovala pravidlá cestnej premávky. Vodič nám prišiel veľmi čudný a nepripomínal vôbec šoféra ambulancie. Policajti túto dodávku otvorili a čo v nej našli ich dosť prekvapilo. Sanitka bola vybavená ako limuzína na prepravu VIP pasažierov.“

Zápchy v Moskve sú poslednou dobou čím ďalej tým horšie. V jednu zimu sa tam vytvorila zápcha až  niečo okolo 200 kilometrov dlhá. Iné zasa trvajú aj niekoľko dní, hlavne v zime, keď napadne veľa snehu. V roku 2011 sa už pokúšali o dvojnásobné rozšírenie mesta aby uvoľnili tieto hlavné cesty, no bolo to bez úspechu.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.