Aj v týchto ťažkých časoch, keď sa zdá, že nič nie je dobre a budúcnosť sa javí nejasne, tak my ako ľudia máme aj napriek tomu moc pozerať sa na veci a nachádzať svetlo. A tento príbeh je presne o tom. 2. novembra po dlhom pracovnom dni bol personál francúzskej nemocnice v Perpignane príjemne prekvapený – každé jedno auto na parkovisku pri nemocnici malo na kapote krásnu kvetinovú kyticu.

Ukázalo sa, že za tým stojí žena menom Murielle Marenac, ktorá sa rozhodla prekvapiť zdravotníkov v týchto ťažkých časoch. Táto kvetinárka má vlastný kvetinový salón s názvom Marcenac Fleurs. Bohužiaľ kvôli celej situácii okolo COVID-19 musel byť jej salón zatvorený. Namiesto pocitu porážky sa však žena rozhodla situáciu využiť čo najlepšie. Po tom, čo bola nútená na istý čas zastaviť svoje podnikanie, sa kvetinárka namiesto vyhodenia všetkých pripravených kvetín rozhodla skrátka darovať ich zdravotníckym pracovníkom. „Musela som sa rozhodnúť a nechcela som plytvať kvetmi. Namiesto plaču som si povedala, že musíme ľudí prinútiť usmievať sa, hlavne v takýchto časoch,“ povedala.

A odozva bola pochopiteľne veľmi pozitívna. „Ďakujú mi za moju podporu a prístup, pretože v súčasnosti je to komplikované. Potrebujú to, musíme sa vzájomne podporovať a nehnevať sa,“ dodala srdečná žena. A zdá sa, že s tým zatiaľ neplánuje prestať. Murielle by totiž chcela zopakovať toto gesto aj v iných miestnych nemocniciach, aby tak podarovala zvyšok nepredaných kvetov.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.