Toto krásne talianske mesto sa oplatí vidieť. A výhodou je, že nie je preplnené turistami ako napr. Rím či iné známe tamojšie mesto. Ak tam chcete zavítať, teraz máte výbornú šancu.

bologna fotografia
Foto od stefanjurca

Práve v týchto dňoch máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Bologni len za cenu 26€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 19. 11. – 26.11.2018. Viac leteniek na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€. 

Prečo Bologna?

– Na miestnom štvorcovom námestí stojí Basilica San Petronio, čo je piaty najväčší kostol na svete. Kúsok od neho sa nachádza tiež Neptúnova fontána, ktorá vo veľkom láka turistov i miestnych.

– V meste nájdete dve stredoveké veže. Do vyššej, 97-metrovej Asinelli, sa dostanete po 498 schodoch. Z vrcholu sa vám naskytne úžasný výhľad na celé mesto. Nižšia veža, Garisenda, je šikmá a dá sa prirovnať k tej v Pise.

bologna fotografia
Foto od Dimitris Graffin

– Až 45 kilometrov ulíc ukrytých pod historickými arkádami. Užite si prechádzky v krásnom prostredí. Tepnou centra je Via Indipendenza – ulica stále plná ľudí.

– Ak chcete vyskúšať miestne špeciality, máme pre vás skvelý tip. Funguje tam tzv. Bologna Walking Food Tour, teda prehliadkový okruh, kde sú rôzne gurmánske zastávky. Ochutnajte čokoládu v najstaršej čokoládovni v meste alebo navštívite Quadrilatero – najslávnejší trh v celej krajine.

– Určite nevynechajte ani skvelé syry a v neposlednom rade božské talianske gelato. Bologna je ako stvorená pre gurmánov a milovníkov najmä talianskej kuchyne.

bologna fotografia
Foto od Pedro Nuno Caetano

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku nie len v tomto meste, ale chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v mestách vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.