Jon Bon Jovi je vďaka svojej hudobnej kariére známy po celom svete, tam ale jeho vplyv nekončí. Aktívne sa snaží robiť zo sveta lepšie miesto. V roku 2006 založil The Jon Bon Jovi Soul Foundation – nadáciu na podporu ľudí v núdzi a bezdomovcov.

Jednou z najvýraznejších aktivít nadácie je práve otvorenie JBJ Soul Kitchen reštaurácii, ktoré ponúkajú ľuďom v núdzi jedlo zadarmo.

Prvá reštaurácia bola otvorená v Októbri 2011 v oblasti Red Bank v New Jersey. Druhá reštaurácia otvorila svoje dvere v roku 2016 v oblasti Toms River, ktorá bola výrazne zasiahnutá hurikánom Sandy v roku 2012.

Hlavnou myšlienkou týchto reštaurácii je poskytnúť jedlo aj ľuďom, ktorý si ho nemôžu dovoliť. Majú problémy, sú na ulici a podobne. Dvere sú otvorené pre všetkých. Je jedno či jedlo dovoliť môžete alebo nie. V menu pri jedlách nenájdete žiadne ceny. Tí ktorí na zaplatenie majú, môžu prispieť dobrovoľnú čiastku a tí, ktorí na to nemajú, môžu priložiť ruku k dielu a pomôcť v kuchyni.

Reštaurácie už pripravili celkovo neuveriteľných 105 893 jedál. Pričom podľa štatistík z ich oficiálnej stránky bolo 54% zákazníkov platiacich a 46% tých, ktorí na oplátku pomohli s chodom reštaurácie.

zdroj: jblsoulkitchen.org

Foto zdroj: jblsoulkitchen.org

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.