Ak hľadáte niečo šialene dobrodružné a adrenalínové, nechajte sa inšpirovať. Skúste si mobilné safari a budete spať vo voľnej prírode v stane. Medzi vami a divokou zverou nebudú žiadne zábrany. Také niečo síce nie je pre každého, no prinesie vám to plnohodnotný zážitok. Vyrazte si do africkej Botswany. 

Foto od youtube

Zvýšená konkurencia medzi špičkovými spoločnosťami v Botswane viedla k vytváraniu hotelov, ktoré často pripomínajú skôr paláce s bazénami a špičkovými službami. V tých sa jednotliví poskytovatelia neustále predbehujú. No ani to im nestačilo, pretože v takýchto hoteloch sa návštevníci cítia akoby boli absolútne oddelení od divočiny. Pre autentickejší „safari zážitok“ bolo potrebné vymyslieť niečo úplne iné, a tak prišli s týmto nápadom.

Foto od youtube

Čo je to mobilné safari a aké sú jeho výhody?

Je to vlastne cesta cez rôzne druhy biotopov voľne žijúcich živočíchov a v každej oblasti prespíte aj niekoľko nocí. Budete sa pohybovať spolu s vašim táborom, takmer ako na stanovačke. Každý kemping je označený a nemá ani zariadenia, ani ploty, ktoré by vás chránili pred zvieratami. Čo je ešte viac adrenalínové, že voľne žijúce zvieratá sa môžu slobodne pohybovať po tábore. Na väčšine mobilných staníc postavia zamestnanci hostiteľské stany, v ktorých budete robiť všetko, aj sa stravovať. Takáto atrakcia je skutočne len pre adrenalínových nadšencov. Medzi vami a divokou zverou nie je žiadna bariéra, a to najmä z hľadiska všelijakých zvukov a revov, ktoré budete počuť.

lions fotografia
Foto od fvfavo

Botswana je krajina, ktorá je mimoriadne príťažlivá pre safari výlety. Navyše, nočné nebeské predstavenie má hypnotickú silu a oplatí sa ho vidieť. Počas tejto cesty sa budete viesť aj na kanoe alebo inom lodnom plavidle. Sprievodcovia sú známi tým, že sú jednými z najlepších vo svojom odbore.

Foto od youtube

Mobilné safari v Botswane pokrýva aj celý rad luxusných možností. Na najzákladnejšej úrovni budete spať na matraci v spoločnom stane. V tom najluxusnejšom prípade budete mať k dispozícii mosadznú dvojitú posteľ, vlastnú kúpeľňu vybavenú splachovacou toaletou a tečúcou vodou. Takéto safari je aj ekologicky šetrné k životnému prostrediu. V samotných táboroch sú svetlá zväčša poháňané solárnou energiou. Používa sa tiež prenosný systém filtrácie vody, aby sa zabránilo vzniku odpadu z plastových fliaš. Pre ešte oveľa šetrnejšie cestovanie si môžete zvoliť ako dopravný prostriedok napr. aj kone.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.