Bowling nepatrí na prvé miesto najobľúbenejších voľnočasových aktivít, niektorí ho však vnímajú ako skvelý spôsob sa socializovať a dobre si pri tom zasúťažiť.

bowling game photo
haim_charbit/Pixabay

Kľúčové sú topánky. Bowlingové dráhy si vyžadujú, aby mal hráč obuté pevné, nepohodlné a s veľkou pravdepodobnosťou zapáchajúce topánky. Ale prečo? Prečo si nemôžeme namiesto toho obuť nové New Balance?

Mnohí ste iste počuli, že bowlingová obuv vám pomôže lepšie zabrzdiť na šmykľavej dráhe. V skutočnosti je to však naopak. Pár dobrých bowlingových topánok vám má pomôcť sa po dráhe kĺzať, aby malo telo väčšiu možnosť sa poriadne rozbehnúť, napriahnuť a hodiť guľu silnejšie. To je hlavný dôvod, prečo sa na dráhe nenosí bežná obuv.

bowling game photo
StockSnap/Pixabay

Keby ste mali obuté protišmykové topánky, vyvíjali by ste väčší tlak na členky, kolená, zápästia a iné kĺby. Vaším cieľom má byť sa kĺzať, nie zastaviť, a to vám poskytne len bowlingová obuv. Je dôležité poznamenať, že topánky nemajú byť vyrobené tak, aby ste sa v nich len kĺzali a nevedeli zastaviť. Preto je na podrážke guma, ktorá slúži ako pomyselná brzda. To znamená, že sa budete kĺzať, ale nebude z vás krasokorčuliar.

Ďalším dôvodom je ochrana povrchu dráhy. Keby si všetci nechali tenisky, v ktorých prišli, nalakovaná podlaha by sa rýchlo zničila a zašpinila. Kvalita hry by sa tak znížila a s ňou aj celý dojem a zážitok z tejto aktivity.

bowling shoes photo
ivabalk/Pixabay

A či je dobrý nápad nosiť si na dráhu vlastnú bowlingovú obuv? Ak hrávate často, môže to byť dobrá investícia. Najmä ak hovoríme o hygienickom aspekte. Ak však hrávate len príležitostne, vystačíte si s tými, ktoré vám v podniku ponúknu.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.