Epidemiologická situácia sa zhoršuje a donedávna zelené Slovensko sa sfarbuje do červenej, v niektorých častiach krajiny aj bordovej farby. Hlavné mesto Bratislava je aktuálne v oranžovej farbe, no zrejme si v Covid automate polepší vďaka vysokej miere zaočkovanosti. 

Zdroj: pixabay

Bratislava sa blíži k 75-percentnej hranici plnej zaočkovanosti osôb nad 50 rokov. Je možné, že sa hlavnému mestu podarí túto hranicu v najbližších týždňoch prekonať. Zodpovedný prístup obyvateľov mesta posunie tým pádom Bratislavu v Covid automate do zelenej farby. 

Matej Mišík, šéf Inštitútu zdravotníckych analýz rezortu zdravotníctva, uviedol, že dobrým smerom postupuje aj okres Galanta. Blíži sa k 65% plnej zaočkovanosti a zrejme ju aj čoskoro dosiahne.

Zdroj: korona.gov

„Znepokujúce je stále nízke číslo zaočkovanosti v kategórii 50+, ktorá je najrizikovejšou z pohľadu rizík a komplikácií ochorenia a nevyhnutnej hospitalizácie,“ povedal Mišík v súvislosti s tým, že počet nezaočkovaných sa v spomínanej vekovej kategórii pohybuje okolo 770 000. 

Čo sa týka povinného očkovania, to je nateraz otázne. „Zatiaľ nevidím veľký význam v tom, aby sme nútili ľudí do niečoho, čo sami nechcú,“ skonštatoval Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva. Ak by sa však uvažovalo o povinnom očkovaní, prednostne by sa týkalo zdravotníkov, učiteľov a seniorov. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.