Briti zavádzajú rôzne opatrenia, ktorými sa snažia bojovať s plastovými odpadmi. Tentokrát chcú zrealizovať plán, ktorý spočíva v tom, že ľudia budú dostávať za každú zrecyklovanú plastovú fľašu 20 centov.

Foto od Pixabay

Vláda chce poskytovať takúto odmenu preto, aby motivovala ľudí recyklovať. Rovnakú snahu mali vlády už pred niekoľkými rokmi, no plány vždy stroskotali. Až teraz sa im po niekoľkých rokoch podarilo obnoviť snahy a už v najbližších týždňoch chcú dohodnúť podrobné kroky.

Briti spotrebujú každý rok až 14 miliárd plastových fliaš, 9 miliárd plechoviek a 5 miliárd sklenených fliaš. Spojené kráľovstvo ročne zrecykluje až 380 000 ton plastových fliaš, pritom mnohé sa vyhodia už po jednom použití.

Foto od Pixabay

Predpokladá sa, že nový návrh sa bude týkať aj plechoviek a sklenených fliaš. Tento plán už ocenil aj hovorca organizácie Greenpeace Sam Chetan-Welsh a dodal, že je priam nevyhnutné, aby sa k tejto iniciatíve, ktorá funguje už v iných krajinách, pripojilo aj Spojené kráľovstvo.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.