Ježkovia sú oficiálne zaradené medzi ohrozené zvieratá. Tento rok bol totiž prvým rokom, kedy boli tieto roztomilé tvory uvedené na zoznam ohrozených druhov v Spojenom kráľovstve. Ich populácia sa dokonca znížila z 30 miliónov v roku 1950 len na 500 000 v roku 2018.

Foto od Facebook

Preto spoločnosť Parkdean Resorts spustila celonárodnú iniciatívu na ochranu ježkov pri prechode do režimu dlhodobého spánku. A aké je ich riešenie? Vytvorili miniatúrny prázdninový park, ktorý bude určený iba ježkom.Ježko sa stáva ohrozeným. Pre britskú divočinu a milovníkov divej zveri je to obrovská rana. Chceli sme urobiť niečo veľké a odvážne, aby sme upútali pozornosť národa a povzbudili všetkých, aby sa taktiež podieľali na ochrane pred jeho vyhynutím,“ uviedla Katy South, spoluzakladateľka Prickles and Paws, záchranného a rehabilitačného centra pre ježkov, ktoré spolupracovalo so spomínanou spoločnosťou.

Foto od Facebook

Medzi novembrom a aprílom prechádzajú ježkovia do zimného spánku, zvyčajne ho trávia v kríkoch a lesoch, ktoré vždy predstavujú riziko útoku divokých zvierat, vystavujú sa prírodným živlom alebo iným nebezpečným podmienkam. Medzi súčasť týchto rekreačných parkov patrí ubytovanie v hoteloch, chodníky, malé vonkajšie plochy a v podstate všetko potrebné, čo ježkovia potrebujú na zimný spánok, ktorý strávia v bezpečí a pokoji. Spoločnosť Parkdean Resorts tiež povzbudzuje ľudí, aby doma vytvárali vlastné biotopy ježkov, a to vytváraním bezpečných ciest či výrobou zimných schránok na spánok.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.