Ruské ministerstvo zahraničných vecí v nedeľu dementovalo britské tvrdenia o tom, že Rusko sa snaží zvrhnúť súčasnú ukrajinskú vládu a nahradiť ju promoskovskou administratívou pod vedením bývalého poslanca ukrajinského parlamentu Jevgenija Murajeva.

british parliament photo
Photo by Tasos_Lekkas (Pixabay)

„Dezinformácie, ktoré šíri britské ministerstvo zahraničných vecí, sú ďalším dôkazom toho, že členské štáty NATO pod vedením Anglosasov eskalujú napätie súvisiace s Ukrajinou,“ uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová. „Vyzývame britské ministerstvo zahraničných vecí, aby zastavilo provokatívne aktivity a prestalo šíriť nezmysly,“ dodala Zacharovová.

Britské ministerstvo zahraničných vecí v nedeľu informovalo, že Rusko chce nahradiť súčasnú ukrajinskú vládu promoskovskou administratívou, v ktorej by sa mal stať premiérom bývalý poslanec ukrajinského parlamentu Jevgenij Murajev. Súčasný predseda malej pruruskej strany Naši v zákonodarnom zbore nemá zastúpenie. Ministerka zahraničných vecí Liz Trussová spomenula informácie od spravodajských služieb, ktoré podľa nej vrhajú svetlo „na rozsah ruských aktivít zameraných na rozvrátenie Ukrajiny“.

moskva photo
Photo by essuera (Pixabay)

Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym a podporilo proruských separatistov, ktorí stále ovládajú časť územia na východe Ukrajiny. Boje medzi ukrajinskými ozbrojenými silami a povstalcami si doteraz vyžiadali viac ako 14-tisíc ľudských životov a zničili priemyselné srdce Ukrajiny.

 

zdroj:SITA

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.