Tak tomuto sa povie hodnotný nález. Britský pozorovateľ vtákov objavil na vidieku zlaté mince z čias Keltov, ktoré majú hodnotu približne milión eur. 50-ročný chlapík sa prechádzal po okolí, keď mu padol pohľad na dvoch psov, ktorí sa medzi sebou naťahovali. Následne si však v poli všimol niečo iné – lesknúcu sa zlatú mincu.

Foto od youtube

Nevedno o koho ide, keďže nálezca si prial zostať v anonymite, no jedno je jasné – narazil na poklad, ktorý má obrovskú hodnotu. Mince sú staré 2 000 rokov a pochádzajú z čias, kedy Kelti bojovali s vojakmi Rímskej ríše. „V ten večer som zbadal psov, ktorí sa medzi sebou naťahovali a o niečo ďalej som si všimol niečo zvláštne v zoranej pôde. Keď som zistil, že je to zlatá minca, bol som v šoku. O pár centimetrov ďalej ležala ďalšia, a tak som domov bežal po detektor kovov,“ povedal nálezca.

Chlapík si uvedomil aký vzácny poklad našiel a bol z toho veľmi šťastný. S plnými taškami, do ktorých naložil približne 1 300 mincí, z ktorých každá má hodnotu niečo vyše 700 eur, kontaktoval kanceláriu miestnej koronerky, ktorá bude dohliadať na ďalší priebeh. Rozhodne sa aj o tom, či si poklad chlapík nechá, dajú ho majiteľovi pozemku, alebo miestnemu múzeu.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.