Burger King vyrukoval s novou zaujímavou kampaňou, ktorá zaujala oko nejedného človeka. „Krása skutočného jedla spočíva v tom, že je škaredé,“ hovorí spoločnosť. Tento známy fast-foodový reťazec sa tak nebojí nič skryť a ukazuje na svojich plagátoch jedlo tak, ako vyzerá po mesiaci.

V skutočnosti ide o reakciu na fakt, že do konca roku 2020 budú všetky reštaurácie v USA ponúkať burgery bez umelých konzervačných látok. Znamená to, že konzumenti budú jesť viac organických a zdravších prísad, čo znamená, že hotové jedlo bude časom prirodzene plesnivieť. Umelé prísady totiž spôsobujú práve to, že jedlo vyzerá čerstvé oveľa dlhšie, a tak Burger King urobil odvážne rozhodnutie, aby svojim zákazníkom ukázal, ako škaredo budú jeho nové burgery vyzerať, keď sa začnú rozkladať.

Je známe, že ľudia dnes, nielen v USA, dbajú na to, čo jedia oveľa viac ako kedysi. Táto tendencia tak tlačí potravinársky priemysel, aby ponúkal zdravšie a ekologickejšie možnosti. Preto sa spoločnosť Burger King rozhodla odstrániť umelé konzervačné látky zo svojej ponuky. „V reštauráciách Burger King veríme, že skutočné jedlo chutí lepšie. Preto tvrdo pracujeme na odstraňovaní konzervačných látok, farbív a príchutí z umelých zdrojov z potravín, ktoré ponúkame vo všetkých krajinách po celom svete,“ uviedol Fernando Machado, medzinárodný riaditeľ marketingu značky Brands International.

Burger King vo svojej novej reklame demonštruje časový odstup 34 dní, ktorý presne ukazuje, ako dlho trvá rozklad nových burgerov. Aj keď pohľad nie je pekný, ukazuje prísľub reštaurácie rozlúčiť sa s umelými konzervačnými látkami a dávať svojim zákazníkom zdravšie jedlo. V prípade, že vás zaujíma ako umelé prísady dokážu „udržať jedlo pri živote“, je dobré pripomenúť si „posledný cheeseburger od McDonald’s predaný na Islande“. Tesne pred zatvorením poslednej prevádzky na Islande si kúpil muž menom Hjortur Smarason hranolky a burger. Tieto jedlá sa momentálne nachádzajú v Národnom múzeu a odvtedy sa vôbec nezmenili:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.