lego-dom
foto:newyorkdailynews.com

Zamysleli ste sa niekedy nad tým koľko by vás vyšla stavba netradičného domu, ktorý by bol celý z kociek LEGO?  V Spojených Štátoch sa do tejto otázky pustila miestna realitná firma, ktorá prišla so zistením, že priemerný americký dom by potreboval približne 10 miliónov kociek LEGO . Ich výpočet nezahrňuje vnútorné steny alebo schody, pracuje iba s vonkajšími stenami a poschodiami .

Ak by ste sa teda rozhodli pre unikátny dom z LEGA vybrali by ste sa najskôr do špeciálneho obchodu “ Pick a Brick“, kde spoločnosť predáva kocky vo väčších baleniach. Cena je v tom prípade približne 21 EUR za 100 bielych kociek o rozmere 4×2 .

Ak teda vezmeme do úvahy, že váš dom by mal 79 metrov štvorcových vyšiel by vás tento špás na 1,2 milióna EUR. Celkom drahý špás však?

Prečítajte si tiež Zaujímavosti o populárnom LEGO

Ak predstavte si, že niekto tento nápad už dokonca aj zrealizoval

https://youtu.be/HShqL3q8D7s

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.