Shaquille O’Neal patril k svetovej basketbalovej špičke a v čase svojej kariéry zarobil slušný balík peňazí. Hovorí sa, že tento 49-ročný bývalý profesionálny športovec má momentálne majetok v hodnote 400 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 340 miliónov eur. So svojim majetkom však narába opatrne a netají sa tým. 

Zdroj: flickr

V podcaste Earn Your Leisure prezradil, že aj keď jeho deti už vyrástli, odmieta im len tak odovzdať peniaze, musia si jeho majetok zaslúžiť. „Moje deti sú už staršie. Sú na mňa trochu naštvané, ale nerozumejú tomu. Stále im hovorím, že nie sme bohatí, ale som bohatý,“ povedal otvorene bývalý basketbalista Shaquille. 

V rozhovore vysvetlil, že chce, aby jeho deti najskôr tvrdo pracovali a mali vzdelanie. Podľa jeho slov svojim deťom nedá nič len tak zadarmo, ak chcú, aby do ich firmy investoval, musia mu svoj biznis najskôr odprezentovať a až potom sa rozhodne. 

Bývalý športovec povedal v podcaste aj to, že má 6 detí a chcel by, aby sa z nich stali lekári, investiční manažéri, právnici. Jeho túžbou je tiež, aby niektoré z detí raz prevzalo jeho biznis. „Musí si to však zaslúžiť,“ dodal. 

Shaq sa pred istým časom vzdal statusu celebrity, potvrdil to aj v rozhovore pre New York Post: „Celebrity sa zbláznili a ja ňou nechcem byť. Títo ľudia sú pobláznení tým, čo robia a ako sa správajú. Ja taký nie som!“

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.