Alexey Sedoy je bývalý ruský dôstojník, ktorý pracoval pre špeciálne sily. Posledné dva roky však žije úplne sám v divočine uprostred lesov a stará sa i zachraňuje mladých losov.

Sám nerád spomína na svoju minulosť a časy vojny, no dnes vedie taktiež vojnu len v inej podobe. Táto vojna, ktorej čelí každý deň je vedená proti pytliakom, ktorí zabili až 5 mláďat losov z 11, teda takmer polovicu a len pár mesiacov po ich narodení. Bývalý vojak si teda povedal, že to takto nenechá.

Pomocou dobrých ľudí sa chlapíkovi podarilo postaviť plot okolo časti parku, kde nájdu zvieratá bezpečné útočisko. Je to miesto, ktoré môžu ľudia pokojne navštíviť a obdivovať krásu týchto tvorov. Pánom celého útočiska je samozrejme Alexey.

Práca je to však veľmi namáhavá, a to nielen finančne, ale aj fyzicky. Alexey sa totiž aktívne stará o mláďatá, ktoré si častokrát vyžadujú 24-hodinovú starostlivosť. On sa však so všetkou láskou ujal úlohy otca, matky i opatrovateľa v jednom.

Okrem losov sa ešte stará aj o 8-mesačného vlka. Ak však potrebuje jeho pomoc akékoľvek iné zviera, tak Alexey ani na sekundu neváha. Jeho obeta je veľká, no on to robí s láskou ku krásnym zvieratám, ktoré ho potrebujú a je ochotný vzdať sa kvôli ním pohodlia.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.