American Country Countdown, tiež známy ako ACC, je týždenne publikovaný medzinárodný rozhlasový program, ktorý je známy aj vďaka rubrike Hrdina týždňa. Tím ACC hľadá počas týždňa v e-mailoch a novinových článkoch niekoho, kto si zaslúži byť týmto hrdinom. Počas minulého týždňa sa ním stal len 12-ročný chlapec Cash Daniels

Cash Daniels sa pred piatimi rokmi dopočul, ako veľmi je znečistená rieka Tennessee. Ako 7-ročný urobil niekoľko výskumov a začal organizovať čistenie rieky. Za 4 roky vyzbieral približne 6300 kilogramov odpadu a zrecykloval 1,5 tony hliníka. Vyzbierané peniaze použil na výrobu recyklačných nádob, ktoré umiestnil pozdĺž rieky. 

Zdroj: Youtube

Aby pokračoval v tom, čo robí, založil neziskovú organizáciu. Cash dúfa, že sa mu vďaka nej podarí inšpirovať ďalšie deti na celom svete. Okrem toho venoval viac ako šesťtisíc dolárov na ochranu riek a pre Erin, ktorá ho nominovala, je skutočným hrdinom a zaslúži si byť aj hrdinom týždňa. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.