Na účes si potrpia nielen ženy, ale čoraz viac aj muži. Kvalitný strih a upravená brada či fúzy dokážu s človekom divy. David Kodat pracuje ako barber a pochádza z Francúzska. Jeho služby vyhľadávajú celebrity, no do povedomia sa dostal vďaka tomu, že ostrihal bezdomovca zadarmo. Chlapík rád pomáha iným ľuďom nezištne.

„Mali sme ťažké obdobie. Keď som bol malý, moja rodina bola chudobná. Jeden čas sme dokonca boli bezdomovcami. Ostalo mi to v hlave, nikdy na to nezabudnem,“ povedal David a dodal, že aj kvôli tomuto sa snaží pomáhať ľuďom v núdzi. Je súčasťou združenia, ktoré každú nedeľu rozdáva jedlo zadarmo ľuďom bez domova. Aj napriek tomu, že ho navštevujú celebrity a je z neho známy muž, zostal pokorný.

Bezdomovec pred:

Kaderník prezradil, že práca s celebritami je odlišná a veľmi ťažká. „Je to iný svet. Mám však rád rozmanitosť a zmeny v živote,“ povedal. „Strihanie bezdomovcov mi umožňuje byť pri zemi a pamätať na to, čo som prežil,“ dodal. David prezradil, že nikdy nechcel byť barberom, no v škole sa neučil príliš dobre a k tejto práci ho prinútil jeho otec. Postupne ho to však začalo baviť a je to vidieť aj na jeho šikovných rukách.

Bezdomovec po premene:

Páči sa mu najmä tá flexibilita, ktorú mu práca prináša, keďže jeden deň môže strihať celebrity a na druhý už pomáhať ľuďom v núdzi. „Nech už je vaša profesia akákoľvek, myslím, že všetci môžeme robiť dobro,“ uzavrel šikovný chlapík.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.