Celebrity často mávajú slávnych návrhárov, ktorí im zabezpečujú oblečenie najnovšej módy. Podľa najnovších štúdií prispieva módny priemysel až 10 % k uhlíkovej stope. Týmto 10 osobnostiam to nie je ľahostajné, a tak sa rozhodli s tým niečo robiť.

1. Angelina Jolie

Zdroj: Brightside

Nie je žiadnym prekvapením, že sa v dnešnom zozname objavila aj herečka a aktivistka Angelina Jolie. Často ju možno vidieť v staršom oblečení a rovnako aj jej deti, ktoré sa snaží viesť tým istým smerom.

2. Emma Watson

Zdroj: Brightside

Emma Watson si zakladá na tom, aby nosil oblečenie, ktoré negatívne neovplyvňuje zvieratá, neprodukuje žiadny odpad a je udržateľné.

3. Timothée Chalamet

Zdroj: Brightside

Dámy, čo keby sme vám povedali, že okrem jeho hereckého talentu a krásy má tento mladý muž aj ekologické cítenie? Podporuje udržateľné značky ako Stella McCartney alebo Prada. Na červený koberec si obliekol “zelený” oblek práve z dielne Prady, ktorý bol vyrobený z rybárskych sietí a plastového odpadu z mora.

4. Vojvodkyňa z Cambridge

Zdroj: Brightside

V udržateľnosti bola vždy šampiónkou a nič sa nezmenilo. Nielenže bez problémov nosí to isté oblečenie dookola, ale často ju vídať aj v oblečení značiek, ktoré si skutočne dávajú záležať na udržateľnosti.

5. Gisele Bundchen

Zdroj: Brightside

Nielenže sa za ňou v roku 2018 na Met Gala otočil skutočne každý, ale táto krásna modelka sa v spomínaný deň obliekla do šiat značky Versace, ktoré boli vyrobené ekologickou cestou.

6. Olivia Wilde

Zdroj: Brightside

Spolu s online sekáčom ThreadUp nadviazala spoluprácu, ktorou sa snaží šíriť povedomie o dôležitosti nakupovania v týchto obchodoch. Nie je preto žiadnym prekvapením, že založila spoločnosť, ktorá spája modelky s neziskovými organizáciami zameranými práve na ochranu životného prostredia.

7. Zendaya

Zdroj: Brightside

Nie je tajomstvom, že Zendaya patrí k miláčikom červeného koberca. Oveľa obdivuhodnejší je však fakt, že si na takúto dôležitú udalosť oblieka staršie kúsky zo svojho šatníka.

8. Jane Fonda

Zdroj: Brightside

Klimatická aktivistka Jane Fonda sa zaprisahala, že si už nikdy nekúpi nové oblečenie. V módnom priemysle vidí v rámci životného prostredia obrovskú hrozbu, ku ktorej nechce v žiadnom prípade prispievať.

9. Leonardo DiCaprio

Zdroj: Brightside

Ďalším nadšencom životného prostredia je hollywoodska hviezda Leonardo DiCaprio. Investoval do ekologickej spoločnosti, ktorá sa zameriava na výrobu topánok. Dokonca sa spojil s odborníkmi a vytvoril vlastnú ekologickú značku oblečenia.

10. Tiffany Haddish

Zdroj: Brightside

Tiffany Haddish si obliekla šaty značky Alexander McQueen dokopy až osemkrát. Možno sa vám to nezdá byť veľa, ale vzhľadom na skutočnosť, že väčšina hviezd si pri významnej príležitosti neoblečie šaty viac než raz, ide o skutočne veľký krok.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.