Zúčastniť sa vyčerpávajúcich cyklistických pretekov len 6 mesiacov po pôrode, chytať zločincov a zachraňovať včely pred vyhynutím – to je len niekoľko príkladov toho, čoho sú naše obľúbené celebrity schopné. Dnes vám prinášame niekoľko neveľmi známych vecí zo života slávnych ľudí a ukázať vám, akí sú naozaj skvelí.

1. Adele pred koncertom navštívila 12-ročnú fanúšičku, ktorá bola chorá.

Photo by BrightSide

Dvanásťročná Rebecca bola príliš slabá na to, aby navštívila speváčkine koncerty, a tak sa jej matka rozhodla napísať Adele list, v ktorom ju požiadala, aby jej dcéru navštívila. Hoci Adele mala manažéra, ktorý na listy odpovedal, nemalo to žiadny účinok, kým správu nevidela samotná speváčka. Hneď nato dievčatko pred svojím koncertom navštívila, čím sa Rebeccin sen stal skutočnosťou.

2. Sharon Stone sa vrátila na vysokú školu a získala titul vo veku 58 rokov.

Photo by BrightSide

Vo veku 43 rokov dostala herečka mŕtvicu a lekári v nemocnici jej najprv ani neverili, mysleli si, že to hrá. Chceli ju poslať domov. Až výskum mozgu ukázal, aké je to v skutočnosti vážne.

Sharon Stone 3 roky nedokázala napísať ani vlastné meno, mala problémy so sluchom a zrakom a jej manžel podal žiadosť o rozvod a vzal jej syna. Stoneová sa však ukázala ako silná osobnosť – naučila sa opäť rozprávať, písať a čítať, získala späť opatrovníctvo nad synom a vo veku 58 rokov dokonca získala vysokoškolský titul.

3. Jennifer Lopez sa zúčastnila triatlonu len 6 mesiacov po pôrode.

Photo by BrightSide

V roku 2008 speváčka dokázala, že je schopná urobiť čokoľvek, keď sa zúčastnila na súťaži, ktorá zahŕňala 0,8 km plávania, 29 km jazdy na bicykli a 6,5 km behu. Na rovnakej súťaži sa zúčastnil aj Matthew McConaughey. Jennifer dúfala, že príprava na súťaž s trénerom jej pomôže dostať telo späť do formy. Keď vyšla z vody, ukázalo sa, že časť oblečenia, ktoré potrebovala na pokračovanie v súťaži, je preč. Ostatní účastníci jej požičali tričko a tenisky, takže triatlon mohla dokončiť za 2 hodiny a 23 minút.

4. Rowan Atkinson zvíťazil nad koktaním.

Photo by BrightSide

Je ťažké zaujať slávnych režisérov a byť úspešným hercom, ak sa zakoktávate. Rowan Atkinson to však dokázal. Keď sa pokúšal hrať, všimol si, že nekokce vtedy, ak stvárňuje postavu, ktorá sa od neho veľmi líši. A tak namiesto toho, aby chodil na stovky konkurzov, vymyslel si seriál Mr. Bean, kde stvárnil hlavnú postavu – muža, ktorý sa správa ako dieťa. Tento seriál získal Zlatú ružu a predával sa v 245 krajinách sveta.

5. Selena Gomez má 7 Guinnessových rekordov

Photo by BrightSide

Selena Gomez získala v priebehu troch rokov 7 Guinnessových rekordov. Na Twitteri má najviac sledovateľov spomedzi ženských herečiek a na Instagrame bola prvou osobou, ktorá mala 100 miliónov sledovateľov.

6. Tom Hardy chytil zlodeja.

Photo by BrightSide

Podľa svedkov vyzeral Tom Hardy ako skutočný superhrdina, keď začal prenasledovať zločinca, ktorý ukradol moped. Dokona ho chytil! Podľa herca to urobil preto, aby sa zlodej dostal na správnu cestu.

7. Eminem je možno najúžasnejší otec na svete.

Photo by BrightSide

Za pieseň „Lose Yourself“ získal Eminem Oscara, ale neprišiel si ho prevziať. Namiesto toho uložil svoju dcéru do postele a išiel spať, pretože dievčatko muselo na druhý deň skoro vstávať do školy. Populárny rapový spevák je príkladným otcom, pretože doma nikdy nepoužíva žiadne nadávky a okrem svojej dcéry vychoval aj ďalšie 2 dievčatá, ktoré pochádzajú z problémových rodín.

8. Morgan Freeman získal pilotný preukaz vo veku 65 rokov.

Photo by BrightSide

Morgan Freeman už od útleho veku sníval o lietaní a dokonca odmietol čiastočné štipendium na divadelné predstavenie, aby sa namiesto toho prihlásil do amerického letectva a vyšplhal sa na hodnosť Airman First Class. Potom začal Freeman budovať svoju filmovú kariéru. Vo veku 65 rokov však opäť začal chodiť na hodiny lietania a dokonca si urobil licenciu.

9. Lady Gaga dostáva veľa ocenení a prispieva veľkými sumami rôznym prospešným organizáciám.

Photo by BrightSide

V roku 2010 sa Lady Gaga rozhodla venovať všetky peniaze, ktoré zarobila za vystúpenie, ľuďom na Haiti, ktorých postihla prírodná katastrofa. Suma presiahla 500 000 dolárov. Je však nielen milá a štedrá, ale aj veľmi talentovaná. Za film Zrodila sa hviezda (2018) získala Oscara, Grammy, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, čím sa stala prvou ženou, ktorá získala všetky tieto ocenenia v tom istom roku.

10. Angelina Jolie si pokryla telo včelami.

Photo by BrightSide

V roku 2021 si Angelina Jolie pokryla telo včelami, aby upriamila pozornosť ľudí na problém ich vymierania a pomohla 50 včelárkam získať prácu v rezerváciách. Herečka sa 3 dni predtým nesmela sprchovať, pretože akýkoľvek zvláštny zápach na pokožke vrátane šampónu by mohol včely zmiasť. Počas fotenia bolo telo hviezdy pokryté feromónom, ktorý mal prilákať včely. Celé fotografovanie trvalo 18 minút a našťastie Angelinu neuštipla ani jedna včela.

Zdroj

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.