Štúdia spred niekoľkých rokov ukázala, že priemerný človek si počas svojho života pozrie približne 5 000 filmov. To znamená, že v priemere strávime sledovaním filmov takmer jeden rok, a to tam ešte nie je započítaný čas, ktorý strávime pri televíznych seriáloch. Je teda pochopiteľné, ak nám záleží na našich obľúbených hercoch a čakáme na ich nové filmy. Niektorí z nich sa však rozhodli nadobro skončiť s herectvom a namiesto toho sa venujú iným projektom. Dnes sme zostavili zoznam 12 hercov, ktorí sa rozhodli odísť do hereckého dôchodku a venovať sa iným aktivitám mimo tohto odvetvia.

1. Cameron Diaz

Photo by BrightSide

Cameron Diaz získala svoju prelomovú úlohu v komédii Maska, kde hrala po boku Jima Carreyho, keď mala len 21 rokov. Potom hrala vo veľkom množstve filmov, od romantických komédií až po drámy, až do svojho posledného účinkovania vo filme Annie z roku 2014. Krátko nato sa Cameron rozhodla nadobro ukončiť hereckú kariéru, pretože sa chcela venovať radšej iným činnostiam. Nedávno sa bývalá herečka stala podnikateľkou a spisovateľkou zameranou na rozvoj, pričom vydala 2 knihy.

2. Mary-Kate a Ashley Olsenové

Photo by BrightSide

Dvojičky začali svoju kariéru spoločnou úlohou v seriáli Plný dom. Naposledy sa Mary-Kate aj Ashley objavili na filmovom plátne v roku 2004 vo filme New York Minute, tentoraz hrali dospievajúce dvojičky z Long Islandu. Neskôr Mary-Kate Olsenová ešte niekoľko rokov pokračovala v herectve bez svojej sestry, ale v roku 2011 odišla z hereckej branže nadobro. Odkedy skončili s herectvom, dvojčatá vedú veľmi úspešnú módnu značku, ktorú založili v roku 2006.

3. Amanda Bynes

Photo by BrightSide

Amanda Bynes debutovala v roku 2002 v komédii Big Fat Liar a naposledy sa objavila vo filme až o 8 rokov neskôr, keď hrala vo filme Easy A. S herectvom skončila v 24 rokoch a na Twitteri napísala, že ju to „už nebaví“. O niekoľko rokov neskôr sa Amanda rozhodla zapísať na školu módy.

4. Mara Wilson

Photo by BrightSide

Mara Wilson je známa najmä vďaka hlavnej úlohe vo filme Matilda, keď mala len 9 rokov. Naposledy sa objavila vo filme v roku 2000 a po desaťročnej prestávke si zahrala v niekoľkých internetových seriáloch. Mara je v súčasnosti spisovateľkou a má aj vlastný podcast.

5. Gwyneth Paltrow

Photo by BrightSide

Gwyneth Paltrow sa prvýkrát objavila v televíznom filme svojho otca s názvom High, ale kritici tvrdia, že jej prvou výraznou úlohou bol triler Se7en, v ktorom si zahrala po boku Brada Pitta a Morgana Freemana. Naposledy hrala postavu Pepper Potts vo filme Avengers: Inifnity War. Gwyneth v jednom z rozhovorov povedala, že ju herectvo jednoducho prestalo baviť a že by sa na filmové plátno nerada vracala aj v budúcnosti. Momentálne sa viac sústreďuje na svoju lifestylovú značku Goop.

6. Gene Hackman

Photo by BrightSide

Gene Hackman debutoval vo filme Mad Dog Coll, kde hral policajta. Naposledy sa objavil v hlavnej úlohe filmu Welcome to Mooseport v roku 2004. Vo veku 74 rokov definitívne ukončil hereckú kariéru zo zdravotných dôvodov. Odvtedy sa Gene stal úspešným spisovateľom, ktorý vydal celkovo 5 kníh.

7. Danny Lloyd

Photo by BrightSide

Danny Lloyd sa preslávil úlohou Dannyho Torrenca vo filme Osvietenie, ale keď mal 14 rokov, rozhodol sa ukončiť svoju kariéru detského herca. Neskôr si zvolil úplne iné povolanie ďaleko od svetiel reflektorov, stal sa profesorom biológie a vyučoval na komunitnej vysokej škole. V pokračovaní filmu Osvietenie, Doktor Spánok, sa ešte objavil v malej úlohe.

8. Meghan Markle

Photo by BrightSide

Meghan si ako svoju prvú úlohu zahrala zdravotnú sestru v 2 epizódach seriálu General Hospital a v roku 2018 po 7 sezónach opustila seriál Suits. Bývalá herečka odišla do hereckého dôchodku krátko po oznámení zasnúbenia s princom Harrym, aby sa mohla namiesto toho venovať kráľovským záväzkom.

9. Freddie Prinze Jr.

Jedným z Freddieho najznámejších vystúpení bola aj jeho prelomová úloha vo filme Viem, čo ste robili minulé leto. Potom si zahral v niekoľkých ďalších filmoch, vrátane She’s All That a Scooby-Doo.

Photo by BrightSide

S herectvom sa rozhodol skončiť po tom, čo si zahral vo filme Jack a Jill proti svetu. V roku 2017 Freddie potvrdil, že by už nechcel pokračovať v herectve, hoci prijal niekoľko hlasových úloh. Namiesto toho sa viac venuje svojej vášni, vareniu.

10. Sarah Michelle Gellar

Photo by BrightSide

Sarah Michelle Gellarová debutovala ako 4-ročná herečka vo filme Invázia do súkromia. Jej posledná úloha na veľkom plátne bola v roku 2009 vo filme Possession, hoci v poslednom čase stále prijímala hlasové úlohy a malé úlohy v sitkomoch. Sarah sa však viac venuje iným projektom, napríklad charitatívnym aktivitám a riadeniu startupu.

11. Taylor Momsen

Photo by BrightSide

Taylor Momsen sa stala známou detskou herečkou, keď si zahrala v rodinnom filme Ako Grinch ukradol Vianoce, kde hrala Cindy Lou Who. Neskôr bola obsadená do seriálu Gossip Girl, ale po jeho skončení sa rozhodla nadobro skončiť s herectvom a namiesto toho sa venovať hudobnej kariére. Taylor je speváčkou rockovej skupiny Pretty Reckless od jej založenia v roku 2009.

12. Bruce Willis

Photo by BrightSide

Bruce Willis sa rozhodol ukončiť hereckú kariéru v roku 2022 zo zdravotných dôvodov. Svoju hereckú kariéru začal malými úlohami v 80. rokoch 20. storočia a na vrchol sa prepracoval po tom, ako bol obsadený do hlavnej úlohy v televíznom seriáli Moonlighting. Medzi jeho najznámejšie úlohy patria John McClane v sérii Smrtonosná pasca a Butch Coolidge v Pulp Fiction.

Zdroj

 

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.