Najväčší dom na strome na celom svete sa týči v Crossville v štáte Tennessee už viac ako 25 rokov. Presnejšie povedané týčil. Štruktúra vysoká 30 metrov nedávno zhorela za záhadných okolností do tla, pričom celé to padlo len za 15 minút.

Príčina požiaru je ešte stále neznáma. „Pokiaľ nepríde nejaký prítomný svedok a nepovie, čo sa stalo, tak pravdepodobne nikdy nezistíme, prečo začala budova horieť,“ povedal Bobby Derossett, člen hasičského zboru, ktorý pri požiari zasahoval. Hasiči dostali výzvu, že tento špeciálny dom začal horieť okolo 22:30. V čase, keď prišli na miesto však už nemohli urobiť veľa pre záchranu štruktúry. Hasiči povedali, že celá štruktúra sa zrútila do niekoľkých minút od ich príchodu.

Dom na strome sa stal turistickou atrakciou pre svoju jedinečnosť a rekordnú veľkosť. Štruktúra mala päť poschodí a 80 izieb. Zvláštny bol aj tým, že sa budoval 12 rokov postupne, podľa toho, koľko peňazí a najmä dreva získali majitelia. Aj izby pribúdali jedna po druhej. Horace Burgess začal budovať to, v čo dúfal, že sa na začiatku 90. rokov stane najväčším domom na svete. Keď však nemal dostatok dreva, tak apeloval na ľudí, aby mu ho darovali. Pomoc napokon prichádzala od ľudí z celého okolia. 

View this post on Instagram

#treehouse

A post shared by J. Kittens Emporium (@kittensofindustry) on

Masívna stavba obsahovala niekoľko terás, zvonicu i bludisko vzájomne prepojených miestností. Do domu prichádzala široká verejnosť za cieľom pozrieť si ho. Štátny požiarny zbor v Tennessee ho však v roku 2012 uzatvoril, pretože bol označený ako nebezpečný zo strany požiarnej bezpečnosti. Ani to však nezabránilo ľuďom, aby ho naďalej chodili neoficiálne navštevovať. Dom na strome bol „označkovaný“ iba dvoma značkami: „Vitajte“ a „Zákaz fajčiť“.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.