Múzea dnes nie sú príliš lákavé pre mladých ľudí, tí tam idú skôr len z nejakého donútenia. Opýtajte sa sami seba, resp. mladšej generácie kedy tam naposledy boli. Ale čo ak by vám niekto povedal, že tam uvidíte obľúbené animované postavičky len v trochu inej forme? Zmenilo by to váš názor navštíviť múzeum?

3D umelec z Česka – Filip Hodas, vymyslel niečo maximálne zvláštne. Vytvoril špeciálnu sériu s názvom Cartoon Fossils, ktorá obsahuje lebky kreslených ikon, a to od strýka Držgroša, cez Minnie až po Sponge Boba. Navyše, každý exemplár obsahuje veselé zoologické názvy a rok, v ktorom boli prvýkrát vysielané v televízii. Nie je to prvýkrát, čo tento šikovný pražský umelec prekvapil svet svojimi skvelými nápadmi. Filip sa tentoraz rozhodol vytvoriť sériu farebných kompozícií zvieracích lebiek v 3D verzii, ktoré znázorňujú realistické kreslené postavičky celkom iným, no o to zaujímavejším spôsobom. Pozrite sa na nasledujúce fotografie.

Canis Goofus – USA, 1932:

Anas Scroogius – USA, 1947:

Spongia Bobæ – USA, 1999:

Homo Popoculis – USA, 1929:

Homo Popoculis – USA, 1929:

Canaria Tweetea – USA, 1941:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.