Turecký fotograf Mehmet Genç, ktorý je tiež známy pod pseudonymom Rotasız Seyyah, zdieľal fotografie domorodých žien z každej krajiny, ktorú navštívil. Väčšina životov žien sa točí okolo tvrdej práce a fotograf videl, že ich pohľady sú často smutné. Mnohé z nich boli tiež veľmi plaché. Rozhodol sa prísť s trikom, ktorý týmto ženám vráti úsmev – pripomenul každej žene, že je krásna. Po vyslovení týchto kúzelných slov začali ženy ukazovať úprimné úsmevy. Fotografie „pred“ a „po“ už hovoria samé za seba.

Margarita je žena, ktorá predáva ovocie na trhu v ekvádorskom meste Otavalo:

V hornatej oblasti Sierra Nevada v Kolumbii sa fotograf stretol s plachou ženou:

Mathilda pochádza z Guatemaly:

Aj táto 70-ročná Maria žije v ekvádorskom Otavalo:

V meste Nazaret v Kolumbii sa Mehmet stretol s Evangelinou. V tom čase mala 100 rokov. Bola v rozpakoch, keď sa mala pozerať na fotoaparát, ale keď fotograf ocenil jej krásu, všetko sa zmenilo. Reakcia ženy mu potvrdila, že fráza „si krásna“ funguje pre všetky vekové kategórie:

V Cabo de la Vela v Kolumbii je počasie veľmi horúce. Aby sa ochránila pred slnkom, tak si táto žena menom Juliana nasádza masku z kože:

88-ročná Altena žije v amazonskom regióne Brazílie s názvom Atalaia do Norte:

V dedine Santa Maria de Jesus v Guatemale sa Mehmet stretol s predajkyňou arašidov. Požiadal ju, aby sa usmiala na kameru, ale keď to neurobila, tak jej povedal: „Si rovnako krásna ako dieťa,“ a odfotografoval ju znova:

Keď sa fotograf opýtal Marie z Guamote, či by ju mohol odfotografovať, tak žena si dala na hlavu svoj nový klobúk:

V meste Atalaia do Norte v Brazílii žije Cosmita. Účinok magických slov fotografa bol neuveriteľný, čo môžete vidieť aj na fotografii:

Zarekkim žije v pohorí Sierra Nevada v Kolumbii. Keď videla fotoaparát, bola veľmi vážna, ale magická formulácia fotografových slov opäť zafungovala ako také kúzlo:

Mimba a jej dieťa Maya sa narodili v brazílskom Amazone. Bolo ťažké vyfotografovať ju kvôli jej plachosti. Napokon sa to však podarilo a žena sa usmiala:

V dedine Don Diego v Kolumbii sa Mehmetovi podarilo vzbudiť zvedavosť mladého dievčaťa. Keď sa však priblížil, tak dievča sa vrátilo do svojho domu. Požiadal ju, aby ju mohol odfotografovať, no neodpovedala. Potom povedal: „Prosím, ste taká krásna“. Dievča napokon sotva otvorilo dvere a usmialo sa na kameru:

V mexickom San Cristóbal sa Mehmet stretol so ženou, ktorá predávala oblečenie. Kúpil od nej pár vecí, ale nedovolila mu odfotografovať si ju, pretože bola príliš rozpačitá. Ozdobil jej vrkoče farebnými stuhami a povedal, že takto vyzerá krásne. A napokon sa mu podarilo zachytiť jej úsmev:

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.