Úvod Cestovanie – Prejdite s nami celý svet, cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cestovanie – Prejdite s nami celý svet, cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Chcete byť šťastnejší? Cestujte! Žiadne krátke dovolenky alebo skupinové poznávacie zájazdy. Ale poriadne dobrodružstvo do neznáma. Cestovanie je v každom smere nenahraditeľnou životnou skúsenosťou a ako povedal Hans Christian Andersen vo svojom známom citáte:

Cestovať znamená žiť

Prejsť na

Nájdete nový zmysel života.

Ak hľadáte najlepšiu investíciu do vlastného rozvoja, skúste cestovať. Počas neho stretnete rôznych ľudí, kultúry, uvidíte odlišné životné štýly. Nič nebude ako doma. Toľko nových podnetov spôsobí zmenu vášho pohľadu na svet. Mnohí nájdu úplne nový zmysel života. Ak máte pochybnosti o smerovaní vašej kariéry, života alebo ani neviete, čo vlastne chcete, začnite cestovať.

Naučíte sa vážiť si to, čo máte doma .

Cestovanie po Slovensku
pixabay.com

Počas cestovania alebo aj dovoleniek navštívite rôzne krajiny, bohaté aj chudobnejšie. Bohaté vás naučia nové veci a domov môžete prísť s množstvom nápadov, ako veci zlepšiť. Tie chudobnejšie vám naopak ukážu, že život môže byť aj veľmi ťažký a tešiť sa dá aj z úplných maličkostí. Tam, kde nie je ani čistá pitná voda sa nikto nezaoberá málo responzívnymi aplikáciami. Napriek tomu obyvatelia mnohých chudobnejších krajín patria medzi najšťastnejších.

Cestovanie po Slovensku.

Po tom čo navštívite Indiu, Nepál či Afriku si uvedomíte v akej nesmierne krásnej krajine žijete. Potvrdí vám to nejeden cestovateľ. Ľudia často priznávajú, že až potom čo našu domovinu opustili zistili aká je v skutočnosti krásna a ocenili naše lúky, kopce, lesy či rieky. Mnoho cestovateľov sa po navštívení rôznych krajín sveta rozhodne poriadne precestovať Slovensko. Na našom webe mame hneď niekoľko článkov o cestovaní po Slovensku, ktoré vám pomôžu s výberom vášho výletu.

Čo vlastne viete o svete?

Keď začnete cestovať zistíte, že ste sa veľa naučili, ale málo z toho je naozaj tak, ako vám povedali v škole alebo ste čítali v knihe. Skutočný život je iný ako poučka. Okrem toho prekonáte zaužívané stereotypy. Zistíte, že je veľa cudzích ľudí, ktorí sa budú zaujímať o to, či máte kde prespať alebo či nepotrebujete pomoc. Neznámi ľudia nie sú vo väčšine prípadov nebezpeční, ale milí a priateľskí.

Cestovanie po Svete.

V dnešnej dobe sa stáva cestovanie čoraz dostupnejšie a lacnejšie. Niekedy si mohli dovoliť cestovať predovšetkým ľudia, ktorí mali peniaze . Dnes sa do sveta vyberú aj študenti. Stačí ak budete sledovať akcie a letenky a cestovanie sa pre vás stane koníčkom, ktorý vám za malo peňazí prinesie „veľa muziky“.  Cestovať môžete vlakom, autobusom hoci aj na bicykli a zážitky vás spravia bohatým na celý život.

 

Cestovanie po Európe.

Výhodou cestovania po Európe je predovšetkým jej otvorenosť. Netrápite sa s vízami a často ani so zamenením meny.  Európa je vhodná predovšetkým na cestovanie vlakom ale aj výhodné letenky sa stávajú čoraz viac populárne vďaka nízko-nákladovým spoločnostiam ako WizzAir alebo Ryanair sa môžete pozrieť do Londýna na Island, Berlína či Amsterdamu často za pár EUR. Ostáva vám vyriešiť ubytovnie, ktoré si viete rovnako v predstihu zabezpečiť za výhodnú cenu napríklad cez službu Airbnb. Prečítajte si zaujímavosti z rôznych  krajín EU a možno práve vás presvedčíme do nich vycestovať !

Foto fdecomite

Všetci máme rovnaké potreby.

Nezáleží na tom odkiaľ kto pochádza, koľko má majetku a aké má zamestnanie, všetci chceme v živote to isté. Zdravie, šťastie, lásku. A čím viac budete cestovať, tým viac sa o tom presvedčíte. Nakoniec zistíte, že naozaj sme všetci úplne rovnakí a stanete sa tolerantný k odlišnostiam.

Rýchlo nájdete nové priateľstvá.

Priateľstvo
pixabay.com

Priateľov nájdete všade na svete. A to úplne jednoducho. Ocitnete sa v inom štáte a zrazu ste to len vy. Ak ste doma, musíte často robiť a hovoriť to, čo sa od vás očakáva. Pri cestovaní odhodíte zrazu všetky zábrany a reagujete spontánne. To ľudia vycítia a mnohí cestovatelia tvrdia, že v zahraničí nadväzujú priateľstvá oveľa rýchlejšie ako doma.

Náhoda a šťastie.

Známy sa vrátil z ciest a rozpráva vám neuveriteľný príbeh o tom, ako sa mu pokazilo auto a náhodou za ním išli mechanici. Na mopede a navyše ochotní pomôcť. Zdá sa vám to ako z filmu? Nie, to je realita pri cestovaní. Takýchto príbehov majú cestovatelia na každý prst aj tri. Potvrdzujú existenciu akejsi záhadnej vyššej moci, ktorá celý svet spojí a zharmonizue tak, aby sa váš problém vyriešil. Náhoda, osud, Boh. Nech už to každý volá akokoľvek, funguje to.

Vďaka cestovaniu si uvedomíte, že život je dar 

Áno, je. Skutočne. Nič vás o tom nepresvedčí viac ako cestovanie. Nádherné momenty, úchvatné panorámy, zážitky, to všetko vás naučí vychutnávať si život plnými dúškami. Začnete byť vďačný za všetko, čo máte a prestanete čakať na vhodný čas, kým niečo urobíte. Cestovanie vás naučí, že správny okamih je vždy teraz.

 

 

zdroj

Najnovšie články o cestovaní ?