Po celom svete je mnoho ostrovov a každý cestovateľ preferuje ten svoj. Avšak, známy cestovateľský magazín Travel and leisure každoročne žiada svojich čitateľov, aby tie najlepšie ostrovy určili práve oni. Pri hodnotení zvažujú viacero faktorov, ako napr. aké aktivity, pamiatky, prírodné atrakcie, pláže či gastronómiu daný ostrov ponúka a pozerajú pri tom aj na jeho celkovú hodnotu.

Medzi tohtoročnými víťazmi sú aj nejaké prekvapenia, ktoré by ste tam zrejme nečakali. No máme aj stálice, ktoré sa v zozname objavujú aj viackrát. Napr. v roku 2013 a 2017 sa na tento zoznam dostal top ostrov Filipín – Palawan. Obľúbeným miestom pre návštevníkov je tiež Tasmánia, ktorú majú radi pre jej divokú krásu, rovnako cenená je aj jej rozvíjajúca sa kulinárska scéna, v ktorej si fanúšikovia jedla a vína rozhodne prídu na svoje.

Je ťažké vybrať tie najlepšie ostrovy, pretože konkurencia je naozaj silná. No pozrite si rebríček 15 vybraných miest. A týmto vám možno vnukneme nápad, kde by ste moli najbližšie zavítať. Viacero z týchto ostrovov je menej známych v našich končinách a možno ste ani nevedeli, že také existujú.

15. Azory, Portugalsko

azores portugal fotografia
Foto od @ravi

14. Maui, Hawai

maui hawai fotografia
Foto od RuggyBearLA

13. Ostrovy Orkney, Škótsko

orkney scotland fotografia
Foto od grassrootsgroundswell

12. Cookove ostrovy

cook islands fotografia
Foto od Bob Linsdell

11. Galapágy, Ekvádor

galápagos islands fotografia
Photo by pen_ash

10. Tasmánia, Austrália 

tasmania australia fotografia
Photo by 12019

9. Páros, Grécko

páros greece fotografia
Foto od SusanneK

8. Cebu, Filipíny

cebu phillipines fotografia
Foto od IsabelleAcatauassu

7. Maurícius

mauritius fotografia
Foto od javedjkhan

6. Palawan, Filipíny

palawan phillipines fotografia
Foto od mattk1979

5. Waiheke, Nový Zéland

waiheke new zealand fotografia
Foto od mikecogh

4. Maldivy

maldives fotografia
Photo by SuzyT

3. Lombok, Indonézia

lombok indonesia fotografia
Foto od Rosino

2. Bali, Indonézia

bali fotografia
Foto od Tiomax80

1. Java, Indonézia

java indonesia fotografia
Foto od Maks Karochkin

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.