Existujú ľudia, ktorí cestujú celkom sami. Na tom nie je nič zvláštne, práve naopak, dnes takýchto sólo cestovateľov neustále pribúda. Avšak, menší problém nastáva v prípade, že ide o ženu. Tie sú predsa len zraniteľnejšie, navyše, ak idú do sveta samé, tak nie vždy to môže byť príjemné a bezpečné. Na Mallorce však vyriešili tento problém po svojom a veľmi originálne.

Vo svete postupne narastajú turistické príležitosti, ktoré sú určené len pre ženy, tie sa totiž stále častejšie rozhodujú pre samostatné výlety. Aj preto funguje na Mallorce jeden hotel, ktorý je k dispozícii iba pre ženy, ale aj dievčatá, ktoré majú viac ako 14 rokov. Hotel s názvom Som Dona neďaleko Porto Cristo je zároveň prvým svojho druhu v Španielsku. Je veľmi moderne a vkusne zriadený, čo uvidíte na každom kroku. Nájdete tam tématické spoločné priestory, krásny bazén na streche, nádherne zariadené izby, množstvo kúpeľných, fitnes a wellness balíčkov, možnosti stravovania, ktoré sú zamerané na zdravie, čo skutočne ocenia najmä ženy atď.

Samotný hotel má 39 izieb. Mužov tam medzi hosťami nenájdete, aj keď je pravdou, že hotel zamestnáva obidve pohlavia. Hostia si môžu vybrať medzi rôznymi izbami či už s výhľadom, alebo bez. Napríklad taká dvojlôžková izba Splendit má dve samostatné postele s pridanými výhodami, ako sú aromaterapia, župany a osobný minibar. Hotel víta ženy všetkých sexuálnych orientácií a je vhodný pre veľké skupiny, ale aj jednotlivcov. Najlepšie na tom je, že v danom zariadení strávite skvelý čas za naozaj primeranú cenu. Ceny izieb sa pohybujú medzi 80 a 176 dolármi (vrátane raňajok) a máte prístup nielen ku všetkým službám, ale aj k zaujímavým miestam vrátane pláží, prehliadok jaskýň či nákupov.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.