Scott Root, ochranár z Utahu povedal, že tento rok nainštalovalo ministerstvo dopravy kamery na špeciálny nadjazd, aby mohli začať štatistickú štúdiu používania nadjazdu zvieratami. Podrobné štatistiky zatiaľ nie sú známe, budú však známe v budúcom roku. Už teraz je ale jasné, že jeleň bol najčastejším používateľom tohto prechodu určenému zvieratám.

Ide vôbec o prvý nadjazd v Utahu určený voľne žijúcim zvieratám, ktorý sa nachádza práve v časti, ktorá je využívaná zvieratami veľmi často. „Všetci boli príjemne prekvapení koľko zvierat použilo nadjazd počas prvých dvoch rokov od jeho dokončenia,“ uviedol Root. Dodal, že 5 kilometrov oplotenia lemuje obe strany diaľnice I-80 susediace s týmto prechodom a pomáhajú zvieratám s ich bezpečnou migráciou cez frekventované miesto.

Ešte pred samotnou výstavbou nadjazdu bolo totiž na danom úseku diaľnice hlásených až okolo 100 nehôd, ku ktorým došlo pri zrážke divej zveri s vozidlami za obdobie 2 rokov. Odkedy však postavili tento nadjazd, tak odvtedy je hlásených už len veľmi málo nehôd, čo značí, že svoj účel naozaj plní. Navyše, vďaka umiestneným kamerám je veľmi zaujímavé sledovať koľko zvierat nadjazdom prešlo, o čo sa teraz s vami podelíme.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.