media.defense.gov

Jedna z najväčších charít, ktorá sa zaoberá hladom v uliciach, The Food Bank for  New York City sa teší každoročným štedrým darom od známych značiek a spoločností. Niet sa čomu čudovať, kedže charita nakŕmi ročne až 1,5 milióna ľudí v uliciach . Medzi ich darcov patria napríklad New York Yankees alebo Bank of America.

Toyota sa stala tiež jedným z partnerov keď však prišlo na vypísanie šeku, rozhodli sa ísť netradičnou cestou a darovať charite niečo oveľa užitočnejšie.  Charite ponúkli niečo, čo sa po japonsky nazýva “ kaizen“ a znamená to „neustále zlepšovanie.“

Manažéri japonskej spoločnosti si všimli, že charita má veľký problém s kapacitou priestorov a ich výdaj jedla a pracovný proces sa môže zefektívniť keď zapracujú niekoľko zmien. Po dôkladnej analýze sa Toyote podarilo:

  • Znížiť čakanie na polievku v štvrti Harlem z 90 minút na 18
  • Vo výdajni jedla na Staten Island sa naplnila jedna taška za 11 minút, po novom už za 6
  • Pre obete hurikánu Sandy sa naplnili krabice za neuveriteľných 11 sekúnd oproti pôvodným 3 minútam.

Ako vidiet, japonský zmysel pre efektívnu prácu sa spoločnosti nedá zaprieť a niekedy peniaze problémy naozaj nevyriešia.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.