Od chvíle, kedy zdieľala žena menom Dominique na internete obrázok korytnačky, ktorú vyrobila z odpadkov, zaznamenalo to obrovský úspech. Vedela, že s vytváraním podobných výtvorov musí pokračovať. Využívala všetky nepotrebné veci a odpadky a čoskoro sa k projektu #projectlittercritter pripojili ďalší ľudia po celom svete.

Odpadky sú totiž obrovským problémom. Nielenže ohrozujú životné prostredie, ale stojí aj obrovské množstvo peňazí, aby dokázali udržať naše ulice čisté. „Myslím si, že všetci sa zhodneme na tom, že naša spoločnosť potrebuje nielen znížiť množstvo odpadu, ktorý produkujeme, taktiež musíme zabezpečiť jeho správnu likvidáciu,“ vyjadrila sa táto iniciátorka projektu. „Je to naša planéta a všetci by sme mali spoločne pracovať na jej vyčistení,“ dodala.

Dominique sa začiatkom tohto roka zúčastnila čistenia pláže počas jej dovolenky v Malajzii. Za 30 minút zhromaždil jej tím viac ako tucet batožinových vreciek. „S pomocou môjho partnera a detí som použila niektoré zozbierané odpadky na vytvorenie „sochy“ Hawksbill Turtle – kriticky ohrozený druh korytnačky. Mojím cieľom bolo zdôrazniť škody, ktoré spôsobujeme našej planéte odpadkami.“

Toto sú výtvory jej a takisto tých, ktorí sa k projektu pripojili:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.