Zvyčajne ak máte v práci zlý deň, tak sa to snažíte riešiť len obmedzenými smermi. Buď si túto zlú energiu prenesiete domov a posťažujete sa tam, alebo posielate niekomu blízkemu správy o tom čo sa deje, alebo sa s tým jednoducho snažíte vysporiadať sami. Nový náramok však dáva šancu zamestnancovi prejaviť svoju nespokojnosť inak. A šéfom umožňuje sledovať emociálny stav zamestnancov.

Moodbeam je náramok v štýle Fitbit, ktorý zaznamenáva či sú jeho nositelia šťastní alebo nešťastní. Zároveň je navrhnutý tak, aby šéfom dovolil sledovať svojich zamestnancov v prípade, že pracujú z domu. Náramok má 2 tlačidlá. Ak je jedinec spokojný, stlačí žlté tlačidlo a ak je nespokojný, na to slúži modré tlačidlo. Tvorcovia tohto náramku tvrdia, že ho vymysleli preto, aby zamestnávatelia mohli svojich podriadených kontrolovať najmä v prípadoch, kedy si situáciu nemôžu overiť sami.

Ďalším cieľom bolo, aby aj v tomto období, kedy veľa ľudí pracuje z domu, dokázali skontrolovať napríklad 500 ľudí bez toho, aby museli zdvihnúť telefón a opýtať sa či sú v poriadku. Toto zariadenie je samozrejme dostupné aj ľuďom, ktorí sa chcú kontrolovať navzájom a nemusia byť iba v pracovnom vzťahu.

Štúdiou sa zistilo, že až 60% pracujúcich ľudí povedalo, že sa ich duševné zdravie počas pandémie zhoršilo, no mnoho z nich prezradilo, že nechce hovoriť o svojich problémoch, pretože druhí ľudia sú na tom ešte horšie. Niektorí zamestnávatelia tvrdia, že tento náramok je užitočná vec a Paddy Burtt je jedným z nich. Povedal, že vďaka náramku odhalil problémy svojho zamestnanca, o ktorých by za normálnych okolností ani len netušil. 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.