Veľa práce a málo času. Aj to je problém, ktorý rieši väčšina z nás. Sme neustále zaneprázdnení a častokrát si počas týždňa nenájdeme ani chvíľku času pre seba. Stres a vyčerpanosť sa po určitej dobe na nás môžu začať prejavovať. Jedným z prvých príznakov môže byť zhoršenie stavu našej pleti. Pleť máme na celý život iba jednu, a preto je veľmi dôležité sa o ňu starať. Niekedy stačí aj obyčajný krém a dejú sa zázraky.

 

Výber sa môže zdať zložitý. Nie je to ale nič náročné. V dnešnej dobe už existuje veľa internetových obchodov s pleťovou kozmetikou. Ich výhodou je, že rôzne výrobky majú zoradené do jednotlivých kategórií. Vy si kliknete na jednu z nich a rýchlo sa dostanete k tomu, čo potrebujete.

 

 

Neviete, ako začať? Tu je pár dobrých tipov:

Denný krém

Ak chceme našej pleti dopriať celodennú výživu, určite by sme nemali ráno zabúdať na denný krém. Stačí si nájsť ráno minútku navyše a naša pleť hneď pocíti rozdiel. Nielen, že jej poskytneme potrebnú hydratáciu, zároveň ju budeme chrániť pred rôznymi nečistotami v ovzduší. Vďaka ľahšiemu zloženiu môže náš ranný krém slúžiť aj ako podklad pod make-up.

Nočný krém

Tak, ako si naše telo spánkom dobíja silu na ďalší deň, tú rovnako potrebuje aj naša pleť. Na rozdiel od denného krému má nočný krém bohatšie zloženie, vďaka ktorému sa naša pleť dokáže regenerovať a oddýchnuť si. Nemali by sme preto zabúdať na jeho aplikáciu. Veľkou výhodou je, že v noci si na tvár nič nenanášame, a preto dokáže naša pokožka oveľa lepšie vstrebať potrebné živiny.

Očný krém

Okolo očí máme veľmi jemnú pleť, ktorá môže byť citlivá na rôzne zložky v krémoch. Preto je potrebné používať so špeciálnym zložením. Oči sú veľmi citlivé, a preto by sme krém mali nanášať opatrne. Ak nás trápia opuchnuté oči či kruhy pod očami, práve použitie daného výrobku nám môže výrazne pomôcť.

Nezáleží na tom, aký typ pleti máme, každá pleť si zaslúži našu starostlivosť!

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.