Keď sa rozhodneme schudnúť, najradšej by sme videli výsledky do pár dní. Bohužiaľ, takto chudnutie nefunguje. Keď výsledky po pár dňoch nevidíme, môžeme zostať demotivovaní a sklamaní. Nemáme chuť pokračovať. Dobré však je, keď začíname so zmenou jedálnička pomaly. Nikdy sa totiž nedá robiť všetko naraz, ale vždy sa dá robiť niečo.

Sú to práve tie maličkosti, ktoré hýbu svetom a vedia pohnúť aj nami. Skúste si predstaviť, že by ste si namiesto veľkého cieľa dali menší. Namiesto toho, aby ste si povedali, že za týždeň schudnete 2 kilá, skúste si radšej povedať, že za týždeň sa pokúsite obmedziť príjem sladkého, alkoholických či sladených nápojov.

Čo vám vie s týmito malými cieľmi pomôcť? Potraviny od značky Ketomix.

  • Sú to zdravšie náhrady bežných jedál

Ketomix jedlá, a teda samotné potraviny sa vyznačujú tým, že obsahujú menej sacharidov a dostatočné množstvo bielkovín. Nemusíte ani držať keto diétu na to, aby ste tieto potraviny mohli jesť. Vaším cieľom môže byť skrátka zníženie príjmu cukrov.

Zdroj obrázka: Timolina / Shutterstock.com

Môžeme si to ukázať na príklade kávy, ktorú pijeme bežne niekoľkokrát počas dňa. Ak ste naučení piť kávu s mliekom a cukrom, síce upokojíte svoju dušu, no v prípade, že chcete žiť zdravo, tak si veľmi nepomáhate. Prečo neskúsiť kávu na chudnutie?

Konkrétne instantná káva od značky Ketomix obsahuje veľké množstvo vlákniny a je bez pridaných cukrov. V jej zložení nájdete napríklad látky, ktoré podporujú metabolizmus lipidov alebo iné, ktoré prispievajú k lepšiemu tráveniu.

Ak by vám káva prišla málo sladká, vždy ju môžete osladiť napríklad čakankovým sirupom, ktorý predstavuje zdravšiu alternatívu klasického cukru. Čakankový sirup obsahuje menej ako 5 % cukru, čím značne napomáha vášmu cieľu schudnúť.

  • Môžete jesť aj pečivo

Pokiaľ sa snažíte obmedziť príjem bielej múky, je možné predpokladať, že sa snažíte vyhýbať bežnému pečivu. Je to škoda. Pečivo si môžete dopriať aj počas chudnutia, stačí si len vybrať zdravší variant. Proteínové pečivo od značky Ketomix obsahuje dostatočné množstvo bielkovín a na druhej strane má málo cukrov a tukov.

Ak patríte medzi celiatikov alebo máte problémy s trávením lepku, máte možnosť si kúpiť aj bezlepkový proteínový chlieb.

Vďaka tejto zdravšej alternatíve si tak opäť môžete vychutnávať rôzne žemličky, chlebíky či dokonca aj pizzu. Nie je to skvelé?

  • Šetria vám čas

Ak máte zamestnanie, ktoré vám neumožňuje tráviť veľa času varením a vypekaním, a vy ste často odkázaní len na jedlo z bufetu, nezúfajte. Ketomix ponúka aj alternatívy rôznych jedál, ktoré vás dostatočne nasýtia počas dlhého pracovného dňa. Máte chuť na sladké palacinky, no nemáte čas si ich pripraviť? Nevadí! Kúpte si palacinky z ponuky Ketomix. Zmes vysypete do šejkra, do ktorého pridáte trochu vody. Na kvapke oleja následne upečiete palacinku. Zaberie vám to len pár minút.

Zdroj obrázka: Whiteaster / Shutterstock.com

Navyše si nemusíte kupovať konkrétne potraviny na prípravu palaciniek, všetko potrebné už palacinková zmes obsahuje. Stačí vám trochu vody, oleja a panvica. Navyše si takúto zmes môžete kúpiť aj s rôznymi príchuťami, napríklad s karamelovou, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie.

Vyberte si svoj malý cieľ a snažte sa ho dodržať. Myslite na to, že si nemusíte zvoliť nič náročné. Stačí, ak si zvolíte napríklad tú kávu. Ak pridáte navyše nejaký pohyb, výsledky uvidíte rýchlejšie, než si to vôbec uvedomíte.

Ak si chcete o potravinách Ketomix prečítať viac, neváhajte navštíviť stránku ketomix.sk, kde okrem veľkého výberu potravín nájdete aj recepty, diétne plány či zvýhodnené balíčky. Ak máte otázky, môžete sa obrátiť na ľudí, ktorí sa keto diéte venujú a oni vám ochotne na všetko zodpovedia.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.