Island je jednoducho čarovná krajina. Krásy, ktoré ponúka skrátka neuvidíte nikde inde na svete. A vďaka tomu, že je to originálne miesto, má ešte väčšie a zaujímavejšie čaro.

reykjavik fotografia
Foto od sollus

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky do Rekjkaviku len za cenu 29€! Háčik je ale v tom, že sa musíte dostaviť do Katovíc a odtiaľ odletíte. Avšak, táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok a za 2 osoby.

Termín:

V danej cene máte možnosť odletieť v termíne od 24.12. – 7.1.2019. Viac na stránke wizzair.

, Chcete stráviť Vianoce a Nový rok na Islande? Za cenu spiatočných leteniek iba 29€ máte skvelú možnosť

, Chcete stráviť Vianoce a Nový rok na Islande? Za cenu spiatočných leteniek iba 29€ máte skvelú možnosť

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi max. 55x40x23 cm.

A prečo práve Reykjavík?

– Choďte do budovy Perlan, ide o sklenenú pologuľu, v ktorej nájdete reštauráciu, kaviareň alebo múzeum islandských povestí a vstup na zážitkovú „vyhliadkovú vežu“ je zdarma.

– Prírodné múzeum Árbæjarsafn je umelo vytvorená tradičná dedina a práve tam uvidíte všetky tipy historickej architektúry, ktorá sa spája s jednotlivými obdobiami Islandu. Je tam napr. radnica, dielne, školy, drevené chalúpky, kostol, sušiarne rýb, príbytky domorodcov a mnoho ďalšieho.

Árbæjarsafn fotografia
Foto od lydurs

– Keďže Island je krajina vodopádov a gejzírov, nevynechajte ani ich návštevu. Za zmienku stojí aj termálne kúpalisko Blue Lagoon.

– Ďalej tiež nevynechajte ani Austurvöllur – zelený park priamo v strede mesta alebo Islandskú národnú galériu – sureálne, ružovo-hnedé krajiny obývané trolmi, obrami a a kráčajúcimi mŕtvymi.

reykjavik fotografia
Foto od Markus Trienke

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Ďalšie zaujímavosti o Islande:

Ak sa chcete dozvedieť viac zaujímavosti aj praktických informácii o tejto jedinečnej krajine, prečítajte si nášho sprievodcu. Tam nájdete niekoľko zaujímavých informácii, po kliknutí na tento odkaz.

, Chcete stráviť Vianoce a Nový rok na Islande? Za cenu spiatočných leteniek iba 29€ máte skvelú možnosť
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.