Island je jednoducho čarovná krajina. Krásy, ktoré ponúka skrátka neuvidíte nikde inde na svete. A vďaka tomu, že je to originálne miesto, má ešte väčšie a zaujímavejšie čaro.

reykjavik fotografia
Foto od sollus

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky do Rekjkaviku len za cenu 29€! Háčik je ale v tom, že sa musíte dostaviť do Katovíc a odtiaľ odletíte. Avšak, táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok a za 2 osoby.

Termín:

V danej cene máte možnosť odletieť v termíne od 24.12. – 7.1.2019. Viac na stránke wizzair.

, Chcete stráviť Vianoce a Nový rok na Islande? Za cenu spiatočných leteniek iba 29€ máte skvelú možnosť

, Chcete stráviť Vianoce a Nový rok na Islande? Za cenu spiatočných leteniek iba 29€ máte skvelú možnosť

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi max. 55x40x23 cm.

A prečo práve Reykjavík?

– Choďte do budovy Perlan, ide o sklenenú pologuľu, v ktorej nájdete reštauráciu, kaviareň alebo múzeum islandských povestí a vstup na zážitkovú „vyhliadkovú vežu“ je zdarma.

– Prírodné múzeum Árbæjarsafn je umelo vytvorená tradičná dedina a práve tam uvidíte všetky tipy historickej architektúry, ktorá sa spája s jednotlivými obdobiami Islandu. Je tam napr. radnica, dielne, školy, drevené chalúpky, kostol, sušiarne rýb, príbytky domorodcov a mnoho ďalšieho.

Árbæjarsafn fotografia
Foto od lydurs

– Keďže Island je krajina vodopádov a gejzírov, nevynechajte ani ich návštevu. Za zmienku stojí aj termálne kúpalisko Blue Lagoon.

– Ďalej tiež nevynechajte ani Austurvöllur – zelený park priamo v strede mesta alebo Islandskú národnú galériu – sureálne, ružovo-hnedé krajiny obývané trolmi, obrami a a kráčajúcimi mŕtvymi.

reykjavik fotografia
Foto od Markus Trienke

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Ďalšie zaujímavosti o Islande:

Ak sa chcete dozvedieť viac zaujímavosti aj praktických informácii o tejto jedinečnej krajine, prečítajte si nášho sprievodcu. Tam nájdete niekoľko zaujímavých informácii, po kliknutí na tento odkaz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.