Je čas na zostavenie niektorých rebríčkov. Jednej z najzaujímavejších bilancií sa venuje istá britská spoločnosť. Tá totiž odkrýva niekoľko zaujímavých kategórii. Každoročnú tradíciu v zostavovaní nasledujúcich rebríčkov má spoločnosť s názvom Conde Nast Traveler UK Awards, ktorá oceňuje to najlepšie, čo svet cestovania ponúka. Medzi jej hodnotené kategórie nepatria len najlepšie destinácie či mestá, ale aj hotely, letecké spoločnosti, lyžiarske strediská, ostrovy, architektúra či kultúra. Tieto rebríčky sú naozaj zaujímavé a majú svojich očakávaných, no v niektorých kategóriach aj možno trochu prekvapivých víťazov.

Tak napr. také Taliansko bolo označené za najlepšiu krajinu pre svoje vynikajúce jedlo a scenérie, zatiaľ čo Rím ocenili pre jeho kultúru. Tak trochu prekvapivo ovládlo mesto York ďalšiu kategóriu, v ktorej sa hodnotila architektúra.

italia fotografia
Photo by Gellinger
roma fotografia
Photo by The_Double_A
york england fotografia
Foto od Lex Kravetski

Dozviete sa aj iné zaujímavosti, napr. to, ktorá krajina je pre zámorských návštevníkov tá najpríťažlivejšia resp. najvyhľadávanejšia. Čo sa týka ostrovov, tam je jasným víťazom Hawai a to kvôli jeho krásnym plážam s bielym pieskom. Grécke ostrovy zas získali ocenenie za najlepší ostrovný reťazec ako celok.

hawai beach fotografia
Foto od Prayitno / Thank you for (12 millions +) view

Okrem víťazov však uvidíte aj druhých v poradí. Ako si môžete všimnúť, v nasledujúcom rebríčku a jednotlivých kategóriach dominujú najmä európske spoločnosti či mestá. Vybrali sme pre vás tie kategórie, ktoré by vás mohli najviac zaujať.

A tu môžete vidieť víťazov i druhých v poradí:

Najlepšia krajina: Taliansko, za ním nasleduje Grécko
Najlepší ostrovný reťazec: Grécke ostrovy, za nimi sa umiestnili Maldivy
Najlepšie miesto pre zámorských návštevníkov: Paríž, za ním nasleduje Rím
Najlepší lyžiarsky rezort: Val-d’Isère – Francúzsko, na druhom mieste Whistler – Kanada
Najlepšia letecká spoločnosť na krátke trate: Norwegian, druhý v poradí EasyJet
Najlepšia letecká spoločnosť na dlhé vzdialenosti: Emirates, druhé miesto patrí British Airways
Najlepšie letisko: Heathrow Airport – Londýn, za ním letisko Changi – Singapur
Najlepší ostrov vďaka plážam: Hawai
Najlepšia krajina pre ľudí: Thajsko
Najlepšie mesto z hľadiska architektúry: York
Najlepšie mesto vďaka kultúre: Rím

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.