28-ročný umelec Jirka Vinse Väätäinen z Fínska vyrástol s Disney a jeho postavy sa stali pre neho nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie. V posledných rokoch Jirka vytvára portréty a obrázky vyzerajú neuveriteľne realistické.

„V roku 2011 som si myslel, že tak trochu vyzvem samého seba, zabavím sa vo Photoshope a preskúmam, ako by mohla vyzerať napr. Ursula z Malej morskej víly v reálnom živote,“ povedal Jirka. „Odkedy som vyrastal s mnohými z týchto postáv, pocit nostalgie z toho urobil fascinujúci a zábavný osobný projekt.“

Umelec povedal, že má často celkom jasnú predstavu o tom, ako by mala vyzerať konkrétna postava v reálnom živote v jeho mysli, ale vytváranie portrétu sa môže stať niekedy aj procesom pokusov a omylov. „Keďže všetky z nich nemajú mimoriadne odlišné tvárové vlastnosti, je to často viac o tom, ako získať zmysel pre ich osobnosť.“

Pozrite sa na nasledujúce rozprávkové postavy, ktoré by podľa neho vyzerali v skutočnosti takto. Súhlasíte s ním?

Moana z Moany:

Photo by boredpanda

Belle z Kráska a zviera:

Photo by boredpanda

Princ Erik z Malej morskej víly:

Photo by boredpanda

Princezná Anna z Frozen:

Photo by boredpanda

Nakoma z Pokahontas:

Photo by boredpanda

Princezná Jasmine z Aladina:

Photo by boredpanda

Cruella De Vil zo 101 Dalmatíncov:

Photo by boredpanda

Jane z Tarzana:

Photo by boredpanda

Hades z Herkulesa:

Photo by boredpanda

Elza z Frozen:

Photo by boredpanda

Kristoff z Elza – snehová kráľovná:

Photo by boredpanda

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.