Adopčná spoločnosť v Rusku hľadá milujúci domov pre jedinečného chlapca, ktorý sa narodil bez očí, resp. očných gúľ. Malý Alexander K – známy tiež ako „Sasha“, sa narodil v apríli. Okrem toho, že nemá očí a je tak logicky nevidiaci, je inak celkom zdravý.

Chlapčeková mladá biologická matka ho opustila, pretože sama bola vychovávaná v sirotinci a rozhodla sa vzdať svojho dieťaťa skôr, ako sa vôbec narodí. Uviedla totiž, že cítila obrovskú neistotu, pretože by nebola schopná mu dať život, aký by potreboval. Zdravotná sestra z nemocnice nachádzajúcej sa v sibírskom meste Tomsk, ktorá sa teraz stará o šesťmesačného chlapca, povedala: „Nie je v ničom iný ako ostatné deti, hrá sa a usmieva rovnako, ako každé zdravé dieťa. Miluje hranie a taktiež kúpanie. Je to skutočne veľmi veselé dieťa.“

Malý Sasha má na čele dva nezhubné cysty, ktoré mu čoskoro odstránia. V jeho prípade ide o extrémnu formu zriedkavého syndrómu zvaného anophthalmia SOX2. Lekárka z rovnakej nemocnice, Tatiana Rudnikovich, sa vyjadrila takto: „Sasha prechádza všetkými pravidelnými kontrolami a testami ako každé iné dieťa v jeho veku. A darí sa mu skutočne dobre.“ Smutné však je to, že chlapec zrejme nikdy neuvidí. Aspoň tak to tvrdia lekári, ktorí sa vyjadrili, že nemá žiadnu šancu na to, aby niekedy v budúcnosti videl. Zdravotná sestra s chlapčekom nedávno absolvovala 2 500 km dlhú cestu do Petrohradu, aby mu lekári implantovali drobné očné gule. Je to preto, aby sa jeho tvár pri raste nedeformovala. Takéto zákroky bude podstupovať každý polrok.

Zatiaľ čo jeho matka podpísala dokumenty o adopcii, tak neexistujú žiadne informácie o Alexandrovom otcovi. Alexander je momentálne plne pripravený na adopciu alebo pestúnsku starostlivosť. Ak sa však neprihlásia žiadni rodičia z Ruska, tak chlapček možno pôjde k zahraničným opatrovníkom, najskôr do USA. Je to veľmi raritné, keďže na celom svete existujú doposiaľ iba dva známe prípady detí narodených bez očí. 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.