Christophe Guinet, známy ako Monsieur Plant, je francúzsky umelec, ktorý vytvára zaujímavé a jedinečné sochy za pomoci rastlín a iných organických materiálov. Majstrovsky ich spája s každodennými predmetmi a vytvára tak jedinečné umelecké diela.

Guinet sa narodil v Paríži, ale počas svojho dospievania trávil čas medzi mestom a vidiekom, kde sa rozvíjal jeho silný záujem o svet rastlín a tie sa postupne stali jeho vášňou. „Vytvárať niečo také mi napadlo po návrate z Indii. Išiel som tam, aby som odišiel od vesmíru plného marketingu a komunikácie, v ktorom som bol každý deň a bolo to už veľmi náročné. Po návrate domov som potreboval niekoľko týždňov, než som sa vrátil do svojho súčasného života. Celé týždne som absolvoval v prírode veľa osamelých prechádzok,“ povedal o svojich začiatkoch umelec.

Už od detstva bol chlapík nadšený z prírody a rastlín. Hovorí, že práve jeho láska k prírode mu pomohla stať sa takým, akým je dnes. „Moju prvú zbierku orchideí som mal už ako 15-ročný. Vyrastal som skrátka s rastlinami, nikdy ma neopustili,“ dodal. Jeden z jeho najúspešnejších projektov sa volá Sneakerium, v ktorom transformoval svoje staré topánky Nike na úžasné sochy. „Keďže sa zaoberám pouličnou kultúrou a skateboardingom, topánka sa rýchlo stala kľúčovým objektom projektu. Je to tiež spôsob, ako recyklovať obuv,“ uzavrel šikovný muž.

 

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.