Kde inde stretnúť niečo také, keď nie v Austrálii. Práve tento kontinent je totiž mimoriadne bohatý na rôzne, často strašidelné tvory. Nedávno používateľ Redditu vystupujúci pod menom noobshifu69, zdieľal mrazivú fotografiu pavúka, na ktorého natrafil na vlastnej záhrade. A reakcia na seba nenechala dlho čakať.

, Chlapík narazil na pavúka, ktorý sa podobá na Aragoga z Harryho Pottera
Foto od youtube

Je ťažké odhadnúť veľkosť tohto pavúka, ale bez ohľadu na to je strašidelný. Mnohí ho začali porovnávať s Aragogom z Harryho Pottera, pretože výzorom ho totiž tak trochu pripomína. Fanúšikovia tohto filmového hitu si určite spomenú, že Aragog bol vodcom kolónie pavúkov, ktorí žili v tajomnom Zakázanom lese. S 5-metrovými nohami a chuťou po ľudskom mäse nebol Aragog práve tým najroztomilejším magickým tvorom vo filme, ale obľúbil si ho Hagrid, ktorý ho považoval za veľmi blízkeho priateľa.

, Chlapík narazil na pavúka, ktorý sa podobá na Aragoga z Harryho Pottera
Foto od Instagram

Podľa The Wildlife Trusts sa tento druh pavúka považuje za prospešného suseda, pretože dokáže pomôcť s ochranou pred záhradnými škodcami. Ako uviedol istý používateľ Redditu, ľudia môžu byť preto vďační za tohto dobrého chlapca. Aj keď pravdou je, že niečo takéto povedať človekovi, ktorý sa podobných tvorov bojí, je asi skôr zbytočné, resp. to bude pre daného jedinca slabý argument. Nuž, jedno je ale isté, a to, že život v Austrálii je iný ako inde a rozhodne nie je pre menej odvážnych jedincov. Toľko rozmanitých tvorov, koľko žije tam, len tak hocikde nenájdete.

, Chlapík narazil na pavúka, ktorý sa podobá na Aragoga z Harryho Pottera
Foto od Pixabay

 

 

 
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.