Existuje viacero spôsobov ako sa stať rodičom, ale jedným z najbizarnejších je dozaista ten, že nájdete opustené dieťa. A niečo takéto sa stalo chlapíkovi meno Danny počas jednej jazdy metrom v New Yorku. Opusteného chlapčeka našiel v metre a neskôr mu spolu so svojim partnerom poskytol milujúci domov.

Zmenilo im to život navždy

Stalo sa to ešte v roku 2000, kedy Danny cestoval metrom, pretože sa ponáhľal na večeru s Petrom. Danny meškal, no Petrovi sa ospravedlnil s tým, že našiel opustené dieťa a zabezpečil, aby sa dostalo do správnych rúk. Malého chlapčeka našiel na podlahe metra a okamžite zalarmoval políciu. No keď to oznámil Petrovi, ich životy sa navždy zmenili.

Dieťa umiestnili do pestúnskej starostlivosti

Potom, čo dorazila polícia, vzali dieťa do nemocnice. Chlapček bol našťastie na tom zdravotne dobre a bol umiestnený do pestúnskej starostlivosti. Po 6 týždňoch bol však Danny predvolaný ako svedok na súd, aby ozrejmil ako a kde presne dieťa našiel. Chlapík zostal na celé pojednávanie a potom sa ho sudca opýtal či by nemal záujem o prijatie tohto chlapčeka.

O adopcii spočiatku váhali

Aj keď Danny okamžite súhlasil s návrhom sudcu, tak to potreboval prekonzultovať aj s partnerom a ten s tým príliš nesúhlasil. Nemali peniaze nazvyš a žili so spolubývajúcim v malom byte. Aj keď ani jeden z nich nebol celkom pripravený na rodičovstvo, tak návšteva dieťaťa v pestúnskom dome ich okamžite presvedčila o tom, že si ho adoptujú.

Museli urobiť veľmi ťažké rozhodnutia

V súvislosti s osvojením sa objavilo aj niekoľko výziev, ktorým sa bolo potrebné postaviť čelom a niečo na svojom živote aj zmeniť. Najskôr sa museli zúčastniť ďalšieho súdneho pojednávania, aby tam vysvetlili svoje úmysly s dieťaťom. Už o pár dní mali malého chlapčeka doma.

Napísal knihu

Peter napísal obrázkovú knihu s príbehom, ktorý sa naozaj tejto rodine stal, teda knihu o tom ako objavili chlapčeka, ktorému dali meno Kevin.

Kevin má dnes už 20 rokov

Dnes je z Kevina mladý 20-ročný študent, ktorý sa venuje matematike a počítačovej vede. Má rad frisbee a venuje sa aj maratónu. Kevin sa tiež učí hrať na gitaru a klavír a podľa rodičov je veľmi láskavý a empatický. Táto trojčlenná rodina miluje trávenie času v prírode.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.