Príbehy ľudí, ktorí sa radikálne rozhodnú zmeniť svoj život a vydať sa na cestu po svete sú čoraz častejšie.  Pár z nich sme vám priniesli už aj my.  Často sa objavujú komentáre typu “ Odkiaľ ale majú tie peniaze?“ alebo  “ No mať ich budget tak tiež o mne píše celý internet“ . Zrejme je to aj v mnohých prípadoch pravda . Príbeh tohto chlapíka je však odlišný . Nemá totiž profesionálne urobené fotografie, nádherné GoPro video s kvalitnou hudbou alebo prácu cez internet. Jediné, čo mal keď odchádzal z domu bolo 80 dolárov a neuveriteľné množstvo odvahy žiť život naplno !

V roku 2013 Timotei Rad odišiel z domu aby precestoval 80 krajín sveta. Vo vrecku mal 80 dolárov .

1

23
4

Stopom prešiel cez 200 000km a vystriedal cez 3000 áut .

56789

“ Moje fotky nie sú perfektné pretože nemám drahý foťák ani smartphone, často som si nemohol dovoliť kúpiť ani kolu“

101112

“ Tak som poprosil ľudí aby ma odfotili a fotky mi následne poslali do e-mailu“

141516

Tim ma za sebou mnoho dobrodružstiev v Afganistane stretol Taliban, v Mongolsku sa stratil v púšti a takmer umrel, a keď bol na Sibíri stretol dvoch medveďov.

131718

Tim založil blog a Facebook, kde sa mu ľudia vyskladali  na jeho letenku do Južnej Ameriky. Mnoho ľudí mu počas ciest poskytlo prístrešok, jedlo a peniaze na ďalšiu cestu.

19

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

2 KOMENTÁRE

  1. odisiel z domu s 80$ ????? a hodne dobrou kreditkou, mam rad tieto hipsterske kokotiny , zostal by stat na prvom letisku alebo v lodnom pristave, vecsina americanov neovlada iny jazyk ako angl, za prvym rohom by sa stratil

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.