Chlapík z Taiwanu urobil niečo naozaj nezvyčajné. V priebehu jediného mesiaca sa s vlastnou ženou oženil štyrikrát a trikrát rozviedol len preto, aby získal viac plateného voľna od banky, v ktorej pracoval.

Foto od Pixabay

Tento muž pracuje v banke v hlavnom meste Tchaj-pej, kde to funguje tak, že ak sa vydáte alebo oženíte, dostanete 8 dní plateného voľna. A rozhodol sa, že to roztočí takýmto bizarným spôsobom. Vzhľadom k 4 rozvodom mal získať až 32 dní voľna navyše. Banka to však odmietla.

Prvých 8 dní dovolenky mu síce schválili, no ďalších 24 rázne odmietli. Chlapík si myslel, že mu to určite schvália, keďže podľa zákona má na to nárok, avšak jeho zamestnávateľ prišiel na to, o čo mu ide a ďalšie žiadosti odmietol. Rozhodol sa teda, že sa obráti na úrad práce, kde podal sťažnosť a obvinil banku z porušenia zákona.

Foto od Wikimedia

Bizarný prípad napokon preskúmali a chlapíkovi dali za pravdu. Banke následne udelili povinnosť zaplatiť pokutu vo výške takmer 600 eur. Stalo sa to ešte v októbri roku 2020 a banka sa samozrejme voči rozhodnutiu odvolala s tým, že podľa nej takéto zlomyseľné zneužívanie manželskej dovolenky nebolo legitímnou príčinou pre vznik nároku na 4 dovolenky.

Aj napriek tomu úrad práce potvrdil svoje rozhodnutie 10. apríla s tým, že aj keď bolo správanie zamestnanca neetické, tak nebolo nezákonné a má tak nárok na každú dovolenku, o ktorú požiadal. Tento chlapík tak vytvoril nie celkom príjemný precedens pre banku, z ktorého si môže časom zobrať iný zamestnanec a urobiť niečo podobné.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.