Mnoho ľudí je toho názoru, že psy nie sú dobrými kamarátmi s poštármi. No nie je to vždy tak. Zoberme si napríklad chlapíka z brazílskeho Sao Paula. Cristiana da Silvu Antunesa, ktorý sa na svojich sociálnych sieťach nazval Carteiro Amigo Dos Animais, čo v preklade znamená „Poštár, ktorý je priateľský k zvieratám“. Vždy chcel prelomiť stereotyp, že psy nenávidia poštárov a robí to celkom úspešne.

Aby dokázal, že má rád každé zviera, ktoré stretne, robí si s nimi fotografie. To však nie je jediné, čo robí. Počas svojej cesty totiž často zachraňuje zvieratá, ktoré si vyžadujú okamžitú pomoc od veterinára alebo útulku. Dokonca sníva o otvorení vlastného zvieracieho útulku, aby svojim malým zvieracím priateľom mohol pomôcť ešte viac ako v súčasnosti. Proces spriatelenia sa so psom, najmä v pozícii poštára, je tvrdý a dlhý. Cristiano ich najskôr pozdraví a psíkov nechá spoznávať ho z diaľky. Postupom času sa k nim čoraz viac približuje.

Nie je prekvapením, že chlapík vlastní so svojou manželkou niekoľko psov a tri mačky. Hovorí, že medzi štvornohými miláčikmi sa pohybuje už od detstva, a to by mohlo vysvetľovať, prečo ho majú zvieratká radi. A fotografie, ktoré si z jednotlivých stretnutí odnáša sú skutočne veľmi vydarené.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.